V Minsku tretí duel na výjazde

V bieloruskej metropole nastúpi HC SLOVAN v utorok o 17:30 h (SEČ) proti Dinamu Minsk.

Proti Dinamu ide o druhý a posledný zápas proti tomuto súperovi na jeho ľade a zároveň záverečný na ôsmom výjazde sezóny. V prvom vzájomnom zápase sme na ľade Dinama Minsk podľahli 0:2. S bieloruským účastníkom KHL sa stretneme na konci základnej časti ešte dvakrát v domácom prostredí.Dinamo pred Vianocami zaznamenalo tri víťazstvá a odlepilo sa odo dna tabuľky Západnej konferencie. V posledných piatich dueloch, však zverenci Andreja Sidorenka prehrali štyrikrát, no do úvahy treba brať aj fakt, že nastúpili v domácom prostredí proti SKA Petrohrad či CSKA Moskva. Cenné je víťazstvo z ľadu Lokomotivu Jaroslavľ. Štatistiky mužstva vedie domáci Andrej Kosticyn so ziskom 25 bodov, v tíme pôsobí aj jeho brat Sergej, nazbieral zatiaľ 12 bodov. V Minsku sa rozohrali aj legionári, Fín Teemu Pulkkinen a rovnako aj kanadský obranca Patrik Wiercioch majú na konte po 18 bodov. O bod menej má ďalší Kanaďan Quinton Howden. V defenzíve sa okrem Wiercicoha prezentujú dobrými výkonmi Jevgenij Lisovec (4+13) s ďalším domácim bekom Kristianom Chenkelom so ziskom 13 bodov. Už 41 zápasov si v aktuálnom priebehu sezóny pripísal Jhonas Enroth, dosiahol v nich úspešnosť 91,2% zákrokov. Trinásť stretnutí odchytal Michail Karnauchov.