V Minsku rozhodli presilovky

0 0

HC SLOVAN podľahol na ľade Dinama Minsk 1:3 a z tripu cestuje domov bez bodov.

DINAMO  MINSK – SLOVAN BRATISLAVA 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 18. Gragnani (Skille, Howden), 32. Linglet (Howden, Fontaine), 37. Skille (Gragnani, Howden) – 34. Réway (Mikúš, Meszároš)

Rozhodovali: Soin, Ovčinnikov – Zacharenkov, Nikolajev (všetci Rus.), vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Skalický 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 8517 divákov

Zostavy:
Dinamo Minsk:
 Enroth – Denisov, Gragnani, Osipov, Korobov, Lisovec, Chenkel, Šinkevič – Skille, Howden, Fontaine – Pavlovič, Kovyršin, Stepanov – Kogalev, Šarangovič, Kitarov – Bujnickij Linglet – Drozd, Volkov
Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Meszároš, Després, Barker, Voráček, Švarný, Bačík – Genoway, Buchtele, Kašpar – Skalický, Hrnka, Šerbatov – Mikúš, Boychuk, Réway – Hecl, Sádecký, Sloboda

Edurad Zankovec musel pred zápasom riešiť veľké problémy so zostavou. Disciplinárna komisia potrestala dodatočne trojzápasovým dištancom Andreja Šťastného, ktorý tak nemohol nastúpiť, rovnako ani zranený Marek Viedenský. Michala Řepíka povolal Josef Jandač do českého národného tímu, Slovanu tak chýbala trojica opôr. Ako keby túto nepríjemnosť domáci vycítili a od úvodu sa zahryzli do súpera. Štěpánek bol v jednom ohni, už po ôsmich sekundách musel riešiť veľkú šancu Skilleho. Ten istý hráč bol aj pri akcii Dinama v 8. minúte, keď puk smeroval od ľavého mantinelu na jeho hokejku, do siete však dopravil puk jeho spoluhráč Lisovec. Puk tam však smeroval od jeho korčule a tak ho arbitri neuznali. Prevaha domácich pokračovala a v 18. minúte otvoril v presilovke skóre Marc-André Gragnani.

V druhej tretine sa Slovan osmelil, pridal na pohybe a najmä bol aktívnejší aj strelecky, ale ďalšiu obrovskú šancu zmaril domácim Štěpánek. V polovici zápasu mohol vyrovnať Juraj Mikúš, ale sám pred Enrothom poslal puk do jeho lapačky. To čo nevyšlo Mikúšovi vzápätí dokázal na druhej strane Charles Linglet, keď využil ďalšiu presilovku. Početnú prevahu však onedlho dokázal zužitkovať aj Slovan, odrazený puk dostal do siete Martin Réway a pripísal si premiérový zásah v drese „belasých”. Potom však opäť zlyhala disciplína hostí a po faule Sádeckého vrátil Minsku dvojgólový náskok Jack Skille.

V tretej tretine sa Slovan márne snažil urobiť niečo s výsledkom, domáci mu veľa priestoru nedávali. Zankovcovi navyše pribudli ďalšie starosti v 51. minúte, keď dostal trest 5 minút a do konca zápasu Pavol Skalický. Minsk však ďalšie šance v dlhej presilovke a potom ani za rovnovážneho stavu nevyužil, Slovanu nevyšla ani záverečná power play.

Eduard Zankovec: Gratulujem domácim k víťazstvu. Doplatili sme sa na zbytočné útočné fauly. Navyše nám nevyšli ani hry v oslabení. Dinamo zahralo početné výhody veľmi dobre a rozhodlo nimi o výsledku zápasu.