V Liberci takmer v plnej sile

Hokejisti Slovana nastúpia dnes o 17:00 v českom Liberci na prvý prípravný zápas sezóny KHL 2014/2015 proti Metallurgu Novokuzneck.

Slovanisti sa vydali do 430 kilometrov vzdialeného Liberca už v pondelok popoludní, tak aby sa na zápas proti účastníkovi KHL, ktorý má v Česku rozložený svoj kemp dokázali pripraviť čo najlepšie. V autobuse sedel takmer kompletný káder s výnimkou Američana Matta Murleyho (zranený priehlavok) a gólmana Johana Backlunda, ktorý si len deň pred odchodom privodil menšie zranenie v dolnej časti tela. Čadových zverencov čakal v deň stretnutia zhruba 45 – minutový tréning na hlavnej ploche libereckého štadióna, ktorého sa zúčastnili všetci hráči. Už pred ním bola známa predpokladaná zostava. Premiéru v Slovane zažije proti Novokuznecku hneď niekoľko hráčov. Do brány sa od úvodu postaví Denis Godla. Kryť chrbát stále len 19 - ročnému talentovanému gólmanovi bude Jaro Janus, ktorý sa po rekonsvalescencii zo zranenia pomaly dostáva do optimálnej kondície. V úvodnej formácii sa v obrane predstaví nová posila Ivan Baranka, spolu s Michalom Sersenom, v útoku bude hrať trojica Vondrka, Bližňák, Bartovič.  V druhej formácii dostanú priestor ďalší novici v tíme – Kurtis Foster, Tomáš Surový a Ladislav Nagy. Slovinské duo Jegliič, Tičar bude nastupovať v treťom útoku. Vo štvrtej formácii je písaná pätica Mihálik, Brejčák, Lunter, White, Hudáček. Na striedačke bude čakať na šancu Martin Bakoš a Andrej Šťastný.Predpokladaná zostava: Godla (Janus) – Baranka, Sersen, Vondrka Bližňák, Bartovič – Foster, Sigalet, Ölvecký, Surový, Nagy – Mojžíš, Štajnoch, Jeglič, Tičar, Netík – Mihálik, Brejčák, Lunter, White, Hudáček – Bakoš, ŠťastnýHokejisti Slovana sa tesne po stretnutí vrátia autobusom späť do Bratislavy.