V Jaroslavli bez zisku bodov

HC SLOVAN na ľade silného Lokomotivu prehral 1:5.

Lokomotiv Jaroslavľ – HC SLOVAN Bratislava 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 3. Kontiola (Talbot, Kronwall), 17. Kartajev (Iljenko, Mosaljov), 17. Kontiola (Nakládal, Kronwall), 34. Korškov (Koledov, Polunin), 46. Lugin (Apalkov) – 6. Skalický (Taimi, Buchtele)Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin (Murygin) – Nakládal, Kronwall (C), Čerepanov, Rafikov, D. Osipov, Ljubuškin, Afanasjev, Koledov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Averin (A), Apalkov, Lugin – Mosaljov, Kartajev, Iljenko.
HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Ebert, Barker, Taimi, Švarný (A), T. Voráček, Bačík, Černý, Hedera – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Buchtele, Co. Genoway, Smoleňák (C) – Skalický, J. Mikúš, Hrnka – Hecl, Sádecký, M. Sloboda.Slovan sa už od druhej minúty musel brániť po faule Ivana Švarného a domáci okamžite trestali. Odkyrtý Kontiola z prvej prestrelili Mazanca. Belasí však dokázali rýchlo odpovedať. Tommi Taimi poslal puk krásne na Pavla Skalického, ktorý bekhendovým blafákom rozradostil našu striedačku. Naši hráči mohli ísť do vedenia, najskôr zahodil šancu Řepík, následne i Buchtele a Genoway v presilovke. Lokomotiv strelil v 17. minúte dva góly, prvý so šťastím Kartajev, druhý po prieniku Kontiola.Druhá časť hry vyznela jasne pre domáci tím. Lokomotov našich hráčov niekoľkokrát dlho držal v obrannom pásme a Mazanec mal čo robiť aby odolal strelám súpera. V 34. Minúte napokon kapituloval po štvrtýkrát, strelu Koledova usmernil do brány presným tečom Korškov.Lokomotiv sa po piatich minútach hry v tretej tretiny tešil z piateho gólu. Nad Mazancovu vyrážačku sa trafil parádna Lugin. O gól sa Slovan snažil v presilovej hre, no Sudnicin si dal na naše šance pozor. V záverečných minútach sa v Jaroslavli už nič podstatné neudialo. Domáci si po výhre 5:1 pripísali do tabuľky prvé tri body.Miloš Říha: Nezačali sme zle, za stavu 1:1 sme mali vyložené šanci, žiaľ nedali sme z ani jednej gól. Svojimi chybami sme si zápas opäť prehrali. Mužstvo sa stále zohráva, určité veci v hre sa nám však nepáčia a v ďalších dueloch sa nesmú stať.