V derby úspešnejšia Sparta

Sparta Praha pripravila hokejistom HC SLOVAN Bratislava v príprave prvú prehru.

HC SLOVAN Bratislava - HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 44. Bartovič (Netík), 45. Vondrka (Kukumberg) - 38. Sičák (Forman, Kubát), 60. Pilař, rozhodujúci sam. nájazd premenil Pilař, 10 055 divákovV prvej tretine súboja tímov, ktoré v príprave do utorka neprehrali bola lepšia pražská Sparta. Prvú vážnu šancu spálil v 7. minúte Simon, ktorý ale nenamieril presne. O šesť minút neskôr vyskúšal Janusa Forman. Ten istý hráč neprekonal nášho gólmana ani v brejku dvoch proti jednému. V druhej tretine sa hra vyrovnala. Prvú vážnejšiu šancu Slovana mal Netík, Pöpperle jeho tvrdú strelu vyrazil. V 33. minúte neprepasíroval puk do brány Bartovič ani Bližňák. Na úvodný presný zásah si zaplnené hľadisko SLOVNAFT Areny muselo počkať až do 38. min. Pri avizovanom vylúčení domácich mala Sparta na ľade výhodu o jedného hráča - Formanovu strelu Janus vyrazil do priestoru, kde stál voľný Sičák, ktorý otvoril skóre duelu - 0:1. Gólovo najúrodnejšia bola tretia tretina: najskôr v 44. min sa dostala do brejku dvojica Netík - Bartovič, pričom druhý spomenutý vymietol ľavý horný roh Pöpperleho bránky - 1:1. O necelú minútu Vondrka po Kukumbergovej prihrávke strelou z prvej poslal Slovan do vedenia - 2:1. Pražanom sa podarilo vyrovnať počas záverečnej hry bez brankára, keď sa v 60. min presadil Pilař. Keďže v predĺžení naši hráči nevyužili ani presilovú hru piatich proti trom, o všetkom rozhodli samostatné nájazdy. Hrdinom sa napokon stal Pilař, ktorý ako jediný premenil svoj samostatný nájazd. Roman Stantien, asistent trénera HC SLOVAN: "Sparta hrala veľmi dobre, nám sa opäť potvrdilo, že ak od prvého po posledného chlapa v našom mužstve nehrá každý na sto percent, tak nemôžeme byť úspešní. I za nepriaznivého stavu však chalani ukázali, že vedia bojovať a nedajú svoju kožu lacno a zápas otočili. Škoda toho záveru, ktorý sme nezvládli. Samostatné nájazdy sú už hop alebo trop."