V bránkovisku sa budeme opierať o duo Kanaďanov

Justin Pogge sa stal po Barrym Brustovi ďalším kanadským brankárom v mužstve Slovana pre sezónu KHL 2016/17.

Vedenie belasých po minuloročnej úspešnej sezóne s kanadským duom brankárov bude opäť veriť rovnakej národnostnej kombinácii. Na ročnej zmluve platnej do 30. apríla 2017 sa dohodlo s dobre stavaným (192 cm, 93 kg) kanadským brankárom Justinom Poggeom, ktorý bol v nedávno skončenom ročníku veľkou oporou švédskeho klubu Färjestads BK.   Aktuálne 30–ročný brankár upútal svojimi dobrými výkonmi v juniorskej Western Hockey League aj reprezentačných trénerov tradične nabitých výberov kanadskej mládežníckej reprezentácie, za ktorú sa následne predstavil na vysoko hodnotených šampionátoch do osemnásť a dvadsať rokov.Ďalšie sezóny pôsobil Pogge v AHL. Tri sezóny chytal na farme Toronta Maple Leafs, odkiaľ sa na sedem zápasov dostal aj do prvého tímu. Neskôr vystriedal ďalšie tímy v nižšej súťaži a aj napriek každoročnej percentuálnej úspešnosti nad 90% ďalšie štarty v NHL už nepridal.Pogge tak pokračoval vo svojej kariére v Európe. Prvým pôsobiskom bol v lockoutovej sezóne taliansky Ritten/Renon. O rok neskôr si to namieril do Švédska, kde zotrval až do konca uplynulej sezóny. Najviac sa mu darilo práve vo Färjestade BK, kde odchytal posledné dve sezóny s úspešnosťou zákrokov nad 92%.HC SLOVAN Bratislava víta v tíme Justina Poggea, želá mu rýchlu aklimatizáciu na KHL a verí, že bude pokračovať v spoľahlivých výkonov aj v najlepšej lige na starom kontinente.