Logo

Správy

Doma Vonku

V bránkovisku sa budeme opierať o duo Kanaďanov

0 0

Justin Pogge sa stal po Barrym Brustovi ďalším kanadským brankárom v mužstve Slovana pre sezónu KHL 2016/17.

$article->fk_main_image->title


Vedenie belasých po minuloročnej úspešnej sezóne s kanadským duom brankárov bude opäť veriť rovnakej národnostnej kombinácii. Na ročnej zmluve platnej do 30. apríla 2017 sa dohodlo s dobre stavaným (192 cm, 93 kg) kanadským brankárom Justinom Poggeom, ktorý bol v nedávno skončenom ročníku veľkou oporou švédskeho klubu Färjestads BK.   

Aktuálne 30–ročný brankár upútal svojimi dobrými výkonmi v juniorskej Western Hockey League aj reprezentačných trénerov tradične nabitých výberov kanadskej mládežníckej reprezentácie, za ktorú sa následne predstavil na vysoko hodnotených šampionátoch do osemnásť a dvadsať rokov.

Ďalšie sezóny pôsobil Pogge v AHL. Tri sezóny chytal na farme Toronta Maple Leafs, odkiaľ sa na sedem zápasov dostal aj do prvého tímu. Neskôr vystriedal ďalšie tímy v nižšej súťaži a aj napriek každoročnej percentuálnej úspešnosti nad 90% ďalšie štarty v NHL už nepridal.

Pogge tak pokračoval vo svojej kariére v Európe. Prvým pôsobiskom bol v lockoutovej sezóne taliansky Ritten/Renon. O rok neskôr si to namieril do Švédska, kde zotrval až do konca uplynulej sezóny. Najviac sa mu darilo práve vo Färjestade BK, kde odchytal posledné dve sezóny s úspešnosťou zákrokov nad 92%.

HC SLOVAN Bratislava víta v tíme Justina Poggea, želá mu rýchlu aklimatizáciu na KHL a verí, že bude pokračovať v spoľahlivých výkonov aj v najlepšej lige na starom kontinente.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 47 41
2. Harris Brant 34 36
3. Gašpar Rastislav 31 35
4. Ranford Brendan 29 32
5. Štajnoch Martin 48 22
6. Urbánek Jakub 40 19
7. Zigo Tomáš 36 19
8. Sersen Michal 43 16
9. Kytnár Milan 43 15
10. Rapáč Branislav 37 13

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem