Logo

Správy

Najbližší zápas

Zajtra o 18:00
vs
HK DUKLA Trenčín
HC SLOVAN Bratislava
Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

V bránkovisku sa budeme opierať o duo Kanaďanov

0 0

Justin Pogge sa stal po Barrym Brustovi ďalším kanadským brankárom v mužstve Slovana pre sezónu KHL 2016/17.

$article->fk_main_image->title


Vedenie belasých po minuloročnej úspešnej sezóne s kanadským duom brankárov bude opäť veriť rovnakej národnostnej kombinácii. Na ročnej zmluve platnej do 30. apríla 2017 sa dohodlo s dobre stavaným (192 cm, 93 kg) kanadským brankárom Justinom Poggeom, ktorý bol v nedávno skončenom ročníku veľkou oporou švédskeho klubu Färjestads BK.   

Aktuálne 30–ročný brankár upútal svojimi dobrými výkonmi v juniorskej Western Hockey League aj reprezentačných trénerov tradične nabitých výberov kanadskej mládežníckej reprezentácie, za ktorú sa následne predstavil na vysoko hodnotených šampionátoch do osemnásť a dvadsať rokov.

Ďalšie sezóny pôsobil Pogge v AHL. Tri sezóny chytal na farme Toronta Maple Leafs, odkiaľ sa na sedem zápasov dostal aj do prvého tímu. Neskôr vystriedal ďalšie tímy v nižšej súťaži a aj napriek každoročnej percentuálnej úspešnosti nad 90% ďalšie štarty v NHL už nepridal.

Pogge tak pokračoval vo svojej kariére v Európe. Prvým pôsobiskom bol v lockoutovej sezóne taliansky Ritten/Renon. O rok neskôr si to namieril do Švédska, kde zotrval až do konca uplynulej sezóny. Najviac sa mu darilo práve vo Färjestade BK, kde odchytal posledné dve sezóny s úspešnosťou zákrokov nad 92%.

HC SLOVAN Bratislava víta v tíme Justina Poggea, želá mu rýchlu aklimatizáciu na KHL a verí, že bude pokračovať v spoľahlivých výkonov aj v najlepšej lige na starom kontinente.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 3 4
2. Bondra Radovan 3 4
3. Vandas Michael 3 4
4. Kytnár Milan 3 3
5. Štajnoch Martin 3 2
6. Puliš Radovan 3 2
7. Abdul Jindřich 3 2
8. Bačík Patrik 3 1
9. Urbánek Jakub 3 1
10. Matoušek Tomáš 3 1

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem