V Berlíne sme prehrali 2:4

Domáci strelili prvé góly v domácom prostredí v tohtoročnej edícii European Trophy

Dnes nastupili naši hráči na svoj prvý zápas European Trophy mimo domáceho ľadu. Hokejisti Eisbärenu Berlinu sa výkonom revanšovali za prehru so Salzburgom a zvíťazili 4:2, keď po celý zápas viedli a našich pustili len raz na dostrel jedného gólu. Najbližšie dva zápasy European Trophy hráme v Česku.

Eisbären Berlin 4:2 HC SLOVAN Bratislava (2:0, 0:0, 2:2)

góly: 13. Mulock 1:0, 16. Mulock 2:0, 45. Lipiansky (Hudec, Kukumberg) 2:1, 47. Mulock 3:1, 56. Olver 4:1, 57. Šišovský (Kukumberg, Kudrna) 4:2

7600 divákov

Zostava: Konrád- Švárny, Dobroň- Fruhauf, Ďatelinka- Štajnoch, Jass- Kozák, Janík- Hudáček, Kukumberg, Hudec-Bulík, Macho, Bakoš- Kudrna, Lipiansky,Skokan- Šišovský, Preisinger, Cíger

Pred skoro 8000 divákmi sa hral dobrý hokej. Berlínčania sa dostali už v prvej tretine do dvojgólového náskoku zásluhou Mulocka. V tretej tretine sa nám podarilo zápas zdramatizovať, Lipiansky znížil na 1:2, no následne Mulock zavŕšil hetrik. Berlín v závere ešte zvýšil náskok, kozmetickú bodku za zápasom dal Šišovskýsvojim prvým gólom za Slovan. Zápas sa vyznačoval mnohými tvrdými súbojmi, z našej strany nedohral lotyšský obranca Jass, keď po bitke dostal trest do konca zápasu. Pobil sa aj Dávid Skokan, ten však vyviazol len s dvojminútovým trestom za hrubosť.