Logo

Správy

Doma Vonku

Útočné rady Slovana doplní Adam Bezák

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na ročnom kontrakte so svojím odchovancom, čoskoro 32-ročným útočníkom Adamom Bezákom.

$article->fk_main_image->title

Adam už pôsobil v seniorskom tíme belasých na začiatku svojej kariéry v rokoch 2008 až 2010. Ešte predtým prešiel v podstate všetkými mládežníckymi kategóriami Slovana. Pred začiatkom sezóny 2007/2008 odišiel do kanadskej juniorky QMJHL, kde nastupoval za Moncton Wildcats. V Monctone odohral 65 zápasov, počas ktorých získal 23 bodov. Po sezóne v zámorí sa vrátil do Slovana, kde ešte v juniorskom veku začal nastupovať v seniorskom tíme. Po 14 odohratých zápasoch v Slovane a po majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v roku 2009, sa rozhodol vrátiť späť do QMJHL, kde hral opäť za tím Moncton Wildcats.

Na MS dvadsiatok spolu s Tomášom Tatarom, Richardom Pánikom, Marekom Viedenským či Milanom Kytnárom bojovali proti Rusku v malom finále o bronz. Nakoniec sa mladý slovenský tím musel uspokojiť so štvrtým miestom. Adam Bezák bol na tomto šampionáte druhým najproduktívnejším hráčom slovenského výberu.

Po návrate z Kanady mu dal prvú seniorsku zmluvu Slovan. V drese s orlom na hrudi odohral 24 zápasov v základnej časti a tri v play off. Vypomáhal i prvoligovej "farme" v Trnave, kde nastúpil v 23 zápasoch. V ďalšej sezóne obliekal dres Banskej Bystrice, kde zároveň stihol nastúpiť aj za prvoligové Brezno.

Kroky pravého krídelníka následne viedli do Švédska, kde pôsobil jednu sezónu v tíme Visby/Roma a dve sezóny v Kalix UHC. Po troch rokoch škandinávskeho hokeja sa Adam opäť vrátil na Slovensko, kde vyskúšal angažmány v tímoch Trenčína, Žiliny a Michaloviec.

Ďalšie roky svojej hokejovej kariéry nositeľ slávneho slovanistického priezviska (jeho otcom je bývalý výborný útočník Marián Bezák) úspešne skĺbil s vysokoškolským štúdiom v Holandsku, kde pôsobil štyri sezóny v tíme Heerenveen Flyers. V sezóne 2017/18 sa Adamovi podaril pozoruhodný rekord v klubovej produktivite holandského tímu. V 30 zápasoch nazbieral 77 bodov za 35 gólov a 42 asistencií, čo predstavuje priemer vyše dva body na zápas.

Zatiaľ poslednú sezónu strávil v drese Bratislava Capitals a zahral si nadnárodnú ICE HL. Vrátane štvrťfinále playoff nastúpil do 53 zápasov, v ktorých zaznamenal 9 bodov (6+3). Bol stabilným členom tretieto alebo štvrtého útoku. Podobné úlohy, aké plnil v Capitals, od neho očakáva tréner Robert Döme aj v Slovane: 

"Adama Bezáka vítame po rokoch naspäť v našom drese a verím, že sa mu nasledujúca sezóna vydarí. Ako tréner od neho budem očakávať najmä zodpovednú defenzívnu prácu, využívať ho budem tiež v špeciálnych formáciách. Do tímu by mal priniesť dobrú energiu a verím, že pridá aj presné zásahy. Vlani som ho viackrát videl v drese Bratislava Capitals, kde sa svojich úloh chopil celkom slušne. Verím, že na podobné výkony nadviaže aj u nás." 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Jääskeläinen Joona 0 0
3. Takáč Samuel 0 0
4. Rapuzzi William 0 0
5. Krakovský Luca 0 0
6. Golian Andrej 0 0
7. Sukeľ Jakub 0 0
8. Gachulinec Daniel 0 0
9. Yogan Andrew 0 0
10. MacKenzie Matt 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem