Urobím všetko pre tímový úspech

Matt MacKenzie sa o mesiac pripojí k tímu HC SLOVAN. Zo svojho domova v Calgary poskytol rozhovor oficiálnemu webu hcslovan.sk.

Sezóna pre teba skončila v drese Dornbirnu v marci. Ako tráviš čas v tomto období? Zastihli ste ma v Kanade, bývam s rodinou na predmestí Calgary v štáte Alberta. Hokejová sezóna je vždy náročná, hráme veľa zápasov, cestujeme, preto sa snažím teraz všetok čas venovať rodine. Okrem toho sa pripravujem na nový ročník. Vo voľnom čase si rád záhram tenis alebo sadnem na svoj bicykel. Kedy si odštartoval prípravu na nový ročník? Nechcel som z tréningovej rutiny úplne vypadnúť, preto som viac menej oddychoval aktívne. Prípravu som začal koncom apríla. K tréningom vo fitness centre som pridal aj ľad. Je dobré, že sa o nás stará aj klub, dostali sme zo Slovanu plán prípravy a v mailovej komunikácii konzultujeme tak tréningy ako aj výsledky rôznych testov. Aký štýl hokeja preferuješ? Som obranca, ktorý hrá rád celoplošný hokej. Snažím sa hrať tvrdo a zodpovedne pred vlastnou bránou, no tiež podporiť svojich spoluhráčov v útoku a prispieť ku vstreleným gólom. Ako by si opísal svoje silné stránky? V prvom rade som tímový hráč, ktorý urobí všetko pre úspech svojho mužstva. Z hokejových vlastností by som dal do popredia kreativitu v rozohrávke, slušnú prvú prihrávku a strelu. Na ktoré z tvojich doterajších hokejových zastávok spomínaš najradšej? Myslím, že to bolo ročné pôsobenie v tíme Tölzer Löwen v DEL 2. Prekvapila ma dobrá úroveň ligy, v Nemecku sa hral fyzický a rýchly hokej. Mali sme výborné mužstvo, vytvoril som si tu niekoľko skvelých kamarátstiev. Navyše sa mi darilo aj herne, tak v defenzíve ako v ofenzíve, veď som nazbieral 59 bodov. Zisťoval si si už informácie o svojom novom klube, príp. meste? Áno, bol som v kontakte so zopár hráčmi ešte pred podpisom kontraktu. Aj ich pozitívne ohlasy zavážili pre Slovan. Krásnu arénu som spoznal už vlani, keď som nastupoval proti inému bratislavskému tímu v EBEL lige. Počul som aj o skvelom zázemí v kabíne, či starostlivosti o hráčov. Mesto má vraj krásne centrum, teším sa ako ho spoznám spoločne s mojou rodinou. Kto všetko s tebou príde na Slovensko? Sprevádzať ma bude moja manželka Danica a dvaja synovia. Starší Isaiah má 3 roky, mladší Bowen práve oslávil prvé narodeniny. Chlapci sú živí a robia nám radosť. Tešíme sa na organizáciu Slovana a celkovo na rok strávaný v Bratislave. Aké sú tvoje očakávania od blížiaceho pôsobenia v Slovane? Sezóna 2021/22 bude jubilejnou sezónou pre HC SLOVAN, klub oslavuje 100. výročie svojho založenia. Som hrdý, že môžem byť súčasťou klubu v tomto jeho miľníku. V tíme bude určite veľká túžba prežiť úspešnú sezónu a zakončiť ju víťazstvom v poslednom zápase. Urobíme všetko preto, aby sme nad hlavu zdvihli majstrovský pohár.