Určite nie sme favorit, ale zabojujeme

Hokej bolí, play-off lieči. Na tento slogan sa pozerali hráči bratislavského Slovana pri vstupe do svojej kabíny posledné týždne. Sersen, Švarný, Mihálik, Miklík, Bartovič, Šťastný sú hráči z terajšej zostavy, ktorí už v drese Slovana odohrali play off KHL v roku 2013.

Teraz sa Slovan spolieha aj na nových hráčov. Okrem brankárov na najproduktívnejšieho obrancu základnej časti KHL Cama Barkera, ktorý však dostal jednozápasový trest a v úvodnom zápase sa nepredstaví. Našim najproduktívnejším hráčom je Lukáš Kašpar a všetky zápasy zasa odohral okrem Bartoviča aj Žiga Jeglič. Slovinec v 60 dueloch zaznamenal 25 bodov za 7 gólov a 18 asistencií. Play off KHL si však zahrá po prvýkrát. "V play off je to všade rovnaké," usmieva sa Žiga. "Určite sú oni favoritom. Musíme veľa pracovať, byť pozorní v obrane, každá chybička či gól môžu rozhodnúť. Máme šancu uspieť, veď sme ich dva razy zdolali a verím, že budeme úspešní aj teraz. Základom bude zvládnuť taktické pokyny. Ak to dokážeme, môže to byť dobré. Treba hrať jednoducho a zo zabezpečenej obrany a čakať na svoju šancu."