Logo

Správy

SloavnPositive

Unikátna výstava aj so stopou HC SLOVAN

0 0

V sobotu 4. mája sa otvoria brány jedinečnej výstavy 160 originálnych hraných dresov a artefaktov 65 slovenských hráčov, ktorí pôsobili v NHL. Organizátorom výstavy je Marcel Staroň, ktorý je okrem iného aj verný zberateľ dresov HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title


„Zachráňme z Ameriky to, čo patrí na Slovensko“,
je podľa slov pána Staroňa nosnou myšlienkou zbierky jeho dresov. Až na pár výnimiek, všetky dresy na výstave sú v jeho osobnom vlastníctve a ešte nikdy neboli verejne prezentované. Námaha, vytrvalosť a financie sú veličiny, ktorých výška sa pri takejto zbierke ťažko určuje. Na výstave prezentuje zbierku hraných hokejových dresov a memorábilií mapujúcoch skoro 30-ročné pôsobenie slovenských hráčov v najsilnejšej lige sveta NHL. 

"Obdobná výstava takého počtu hraných dresov je na Slovensku vôbec premiérovou. To čo sa do dnes nepodarilo nikomu, vyšlo mne, s vlastnou zbierkou cenností. Verím, že do budúcnosti inšpirujem aj zástupcov nášho zväzu, s ktorými budem na podobnej myšlienke rád spolupracovať," povedal organizátor výstavy Marcel Staroň. 

Medzi unikáty jeho výstavy patria dresy bratov Šťastných z 80 - tych rokov minulého storočia hrajúcich za dnes už neexistujúci klub Quebec Nordiques, či dres Zdena Cháru, v ktorom odohral svoj prvý zápas v NHL za New York Islanders. K videniu bude aj originálny hraný dres Igora Libu z New York Rangers, ktorý pochádza z jeho súkromnej zbierky a pre potreby výstavy ho rád zapožičal.

Na výstave nájdeme aj dresy hráčov, ktorí spojili časť svojej kariéry s HC SLOVAN Bratislava. Jedného z najlepších hokejistov Slovenska Miroslava Šatana v Buffale Sabres, či obrancu Ľubomíra Višňovského a jeho 17 - ku z Los Angeles Kings. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na dres Andreja Meszároša, či dnes už trénerov Vladimíra Országha a Róberta Petrovického z ich slávnych čias v Severnej Amerike. 

Súčasťou projektu sú aj artefakty ďalších zlatých chlapcov. Na výstave nechýbajú dresy zlatých chlapcov z Göteborgu, ako Žigmunda Pállfyho i autora víťazného finalového gólu Petra Bondru z Washingtonu Capitals.

Výstava zobrazuje históriu od vstupu prvých Slovákov do NHL, až po najmladšie nádeje slovenského hokeja. Z mladšej generácie uvidíte napríklad dresy, v ktorom odohrali svoj prvý zápas Martin Marinčin, Christián Jaroš alebo Milan Kytnár, rovnako známy aj z pôsobenia v HC SLOVAN.

Zastúpenie bude mať aj novovzniknutý klub Vegas Goldes Knights v podobe dresu Tomáša Tatara. Medzi najnovšie kúsky patria dresy Petra Cehlárika a Christiana Jaroša. 

Jedinečné dresy môžete vidieť v multifunkčnom priestore Edison Park, ktorý vznikol v budove bývalého bratislavského klubu Dopler. Výstava začína 4. mája, končí 26.mája 2019. Lístky si zakúpite v sieti Ticketportal. 

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 62 106
2. SKA Petrohrad 62 103
3. Lokomotiv Jaroslavľ 62 86
4. Jokerit Helsinki 62 80
5. Dynamo Moskva 62 72
6. HC Soči 62 66
7. Spartak Moskva 62 64
8. Viťaz Podolsk 62 63
9. Dinamo Riga 62 62
10. Severstaľ Čerepovec 62 51
11. Dinamo Minsk 62 42
12. HC SLOVAN Bratislava 62 33
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 62 31
2. Cerveny Rudolf 57 23
3. Chipchura Kyle 61 20
4. Sukel Matus 60 18
5. Rau Chad 55 17
6. Gelinas Eric 52 15
7. Sersen Michal 62 13
8. Liska Adam 52 10
9. Klok Lukas 54 8
10. Grman Mario 54 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem