Logo

Správy

SlovanPositive

Unikátna výstava aj so stopou HC SLOVAN

0 0

V sobotu 4. mája sa otvoria brány jedinečnej výstavy 160 originálnych hraných dresov a artefaktov 65 slovenských hráčov, ktorí pôsobili v NHL. Organizátorom výstavy je Marcel Staroň, ktorý je okrem iného aj verný zberateľ dresov HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title


„Zachráňme z Ameriky to, čo patrí na Slovensko“,
je podľa slov pána Staroňa nosnou myšlienkou zbierky jeho dresov. Až na pár výnimiek, všetky dresy na výstave sú v jeho osobnom vlastníctve a ešte nikdy neboli verejne prezentované. Námaha, vytrvalosť a financie sú veličiny, ktorých výška sa pri takejto zbierke ťažko určuje. Na výstave prezentuje zbierku hraných hokejových dresov a memorábilií mapujúcoch skoro 30-ročné pôsobenie slovenských hráčov v najsilnejšej lige sveta NHL. 

"Obdobná výstava takého počtu hraných dresov je na Slovensku vôbec premiérovou. To čo sa do dnes nepodarilo nikomu, vyšlo mne, s vlastnou zbierkou cenností. Verím, že do budúcnosti inšpirujem aj zástupcov nášho zväzu, s ktorými budem na podobnej myšlienke rád spolupracovať," povedal organizátor výstavy Marcel Staroň. 

Medzi unikáty jeho výstavy patria dresy bratov Šťastných z 80 - tych rokov minulého storočia hrajúcich za dnes už neexistujúci klub Quebec Nordiques, či dres Zdena Cháru, v ktorom odohral svoj prvý zápas v NHL za New York Islanders. K videniu bude aj originálny hraný dres Igora Libu z New York Rangers, ktorý pochádza z jeho súkromnej zbierky a pre potreby výstavy ho rád zapožičal.

Na výstave nájdeme aj dresy hráčov, ktorí spojili časť svojej kariéry s HC SLOVAN Bratislava. Jedného z najlepších hokejistov Slovenska Miroslava Šatana v Buffale Sabres, či obrancu Ľubomíra Višňovského a jeho 17 - ku z Los Angeles Kings. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na dres Andreja Meszároša, či dnes už trénerov Vladimíra Országha a Róberta Petrovického z ich slávnych čias v Severnej Amerike. 

Súčasťou projektu sú aj artefakty ďalších zlatých chlapcov. Na výstave nechýbajú dresy zlatých chlapcov z Göteborgu, ako Žigmunda Pállfyho i autora víťazného finalového gólu Petra Bondru z Washingtonu Capitals.

Výstava zobrazuje históriu od vstupu prvých Slovákov do NHL, až po najmladšie nádeje slovenského hokeja. Z mladšej generácie uvidíte napríklad dresy, v ktorom odohrali svoj prvý zápas Martin Marinčin, Christián Jaroš alebo Milan Kytnár, rovnako známy aj z pôsobenia v HC SLOVAN.

Zastúpenie bude mať aj novovzniknutý klub Vegas Goldes Knights v podobe dresu Tomáša Tatara. Medzi najnovšie kúsky patria dresy Petra Cehlárika a Christiana Jaroša. 

Jedinečné dresy môžete vidieť v multifunkčnom priestore Edison Park, ktorý vznikol v budove bývalého bratislavského klubu Dopler. Výstava začína 4. mája, končí 26.mája 2019. Lístky si zakúpite v sieti Ticketportal. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem