Účasť Slovana v novej sezóne KHL nikto nespochybnil

Bratislavský klub patrí dlhodobo medzi najlepšie vnímané kluby KHL z hľadiska infraštruktúry, marketingu a diváckeho záujmu.

V súvislosti s nedávnymi informáciami v ruských médiách, podľa ktorých vedenie KHL uvažuje o znižovaní počtu účastníkov nadnárodnej súťaže, začali niektoré slovenské športové portály špekulovať o ohrození ďalšieho pôsobenia HC SLOVAN Bratislava v súťaži. Výkonný riaditeľ pre KHL Alexej Jaškin tieto správy jednoznačne vyvracia:"Slovan podal prihlášku (tzv. zajavku) do sezóny 2017/18 už pred niekoľkými týždňami. Samozrejme, do konca júna musí, rovnako ako všetky ďalšie kluby, potvrdiť a splniť príslušné podmienky. Ani len náznakom nemáme z vedenia KHL informácie, ktoré by spochybňovali účasť Slovana v súťaži. Momentálne riešime s príslušným úsekom KHL v Moskve autorizáciu nových hráčskych zmlúv, ktoré sme operatívne museli upravovať, aby boli v súlade so slovenským zákonom o športe," povedal pre hcslovan.sk A. Jaškin.Podľa Jaškina vedenie KHL pravidelne a priebežne podrobuje jednotlivé kluby komplexnej analýze. Sleduje ich finančné zabezpečenie a stabilitu, kvalitu infraštruktúry, podmienky pre zabezpečovanie TV prenosov, celkovú marketingovú prezentáciu a v neposlednom rade vývoj fanúšikovskej základne a divácky záujem o zápasy KHL v danom meste."V drvivej väčšine týchto kritérií vychádza Slovan ako bezproblémový účastník súťaže. Z hľadiska marketingovej prezentácie a diváckeho záujmu dokonca patrí medzi špičku KHL," zdôrazňuje A. Jaškin. "KHL pochopiteľne vie o našich problémoch týkajúcich sa finančnej stability. Na druhej strane oceňuje, že rozpočet Slovana je tvorený z viacerých zdrojov, pričom významný podiel predstavuje príjem zo vstupného."Prezident KHL Dmitrij Černyšenko v uplynulých dňoch kritizoval menej úspešné ruské kluby za to, že sa spoliehajú len na štátne peniaze, ale kvalitou nemajú na štandard KHL a hrajú pred poloprázdnymi tribúnami. Viaceré ruské kluby v súťaži sú dlhodobo závislé na podpore od štátnych firiem a regionálnych samospráv, ktoré ich držia nad vodou. V tejto súvislosti KHL údajne uvažuje o postupnom znižovaní počtu účastníkov zo súčasných 28 na 24, čím by sa znížili najmä náklady na výplaty hráčov. Ako je všeobecne známe, príjmy hráčov HC SLOVAN Bratislava patria v lige medzi najnižšie.