Trip pokračuje vo veľkom štýle!

Slovan zaknihoval na tripe ďalšie víťazstvo! O zisku troch bodov rozhodol kapitán Milan Bartovič.

Avtomobilist Jekaterinburg – HC SLOVAN Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Lazarev (Viklund) – 26. Netík, 53. Bartovič (Tičar), 60. Surový (Netík)Zostavy:
Avtomobilist: Kovář (Lobanov) – Viklund, Lepistö (A), Megalinsky, Metliuk, Triamkin, Antonov, Žuravľov, Voropajev – Simakov (C), Lazarev, Petružálek – Golyšev, Krysanov, Bumagin – Jefimov, Jemelejev (A), Lapenkov – Komarov, Garejev, Lewandowski
HC SLOVAN: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, White, JegličHokejisti Slovana mali hneď od úvodných minút aj vďaka trom vylúčeniam domácich viac z hry. Počas prvej početnej výhody strieľali nebzpečne Ladislav Nagy i Michal Sersen, no Kovář aj za pomoci obrancov odolával. Ďalšiu presilovku si zahrali Slovanisti v 12. minúte, no pokusy päťbodového Nagya, ani Jegliča vedúci gól nepriniesli. Náš gólman Backlund nemusel v prvej desaťminutovke riešiť žiadnu vážnejšiu situáciu pred bránou. Až v 13. minúte vyrážal puk Lazarova, k dorážke sa našťastie pre nás Lepistö nedostal. Kovář sa zapotil aj po peknom prieniku a strele Petra Ölveckého.  Do úniku sa dostal tri  minúty pred koncom prvej tretiny v oslabení Milan Bartovič,  strelou švihom našiel len lapačku českého brankára.Slovan si dobrý výkon preniesol aj do druhej časti hry. Azda po tridsiatich sekundách spôsobila obrovské problémy domácim prvá formácia. Vondrka ani Nagy puk za ležiaceho Kovářa nepretlačili. Perfektný semafor vytiahol gólman domácich po ďalšej šanci Ölveckého.  Čadovi zverenci veľmi dobre kombinovali, po prihrávke Hudáčka bol v čistej šanci v 26. minúte Netík, mieril len do hrude Kovářa.  Český kanonier v našom drese si všetko vynahradil o pár sekúnd neskôr a v presilovke otvoril skóre – 0:1.  V 34. minúte vytiahol zázračný zákrok Johan Backlund, ktorý v presilovej hre domácich zastavil dorážku Petružálka na brankávej čiare.  Slovan potom v ďalšej presilovke aj napriek dobrým príležitostiam nezvýšil vedenie na rozdiel dvoch gólov. Tridsaťdeväť sekúnd pred koncom prostrednej časti hry domáci potrestali faul Baranku zásluhou pohotového zakončenia Lazareva – 1:1. Slovanisti zostali gólom do šatne zaskočení a tak vyzeral aj ich vstup do tretej časti hry. Avtomobilist nás pás počas desiatich minút točil v našom obrannom pásme a hráči Slovana mali čo robiť aby pri viacerých sľubných príležitostiach udržali výsledok 1:1. Avtomobilistu hrali do kariet aj dve výlúčenia na strane Slovane. V 50. minúte vytiahol ďalší zákrok z kategórie zázračných Backlund, ruky nad hlavu už už dvíhal Golyšev. Domáci útočili, no Slovan išiel v 53. minúte opäť do vedenia, Milan Bartovič úžasnou strelou príklepom nedal Kovářovi žiadnu šancu - 1:2. Záverečných päť minút si Avtomobilist nevypracoval žiadnu veľkú gólovú šancu.Víťazstvo Slovana poistil v samom závere do prázdnej brány Tomáš Surový. Rostislav Čada: My sme v dnešnom zápase boli veľmi aktívni, o čom svedčí počet striel a príležitostí, ktoré sme mali. Urobili sme v závere druhej tretiny zbytočnú chybu, ktorá nás pribrzdila. V poslednej tretine sme sa dokázali vrátiť do zápasu, vytvorili sme si šancu dva na jedna, ktorú sme využili. Bojovnoťou a taktickou disciplínou sme kontolovali zbytok zápasu.