Tretí zápas na tripe proti Dinamu Riga

Predposledný zápas pred týždňovou prestávkou odohrá HC SLOVAN v nedeľu v Rige. Na ľade Dinama sa predstavíme o 16:00.

Tretí zápas, tretia krajina. Aj to so sebou prináša pôsobenie v KHL. Po Rusku a Fínsku sa zverenci trénera Matikainena premiestnili do hlavného mesta Lotyšska. Čaka na nich štvrtý z celkovo piatich súbojov s miestnym Dinamom. Prvé dva sme s týmto súperom odohrali už v októbri a v oboch sme zabodovali naplno. Po domácom víťazstve 5:1 sme o týždeň na to uspeli aj v Rige 4:1. V lotyšskej metropole sme nastúpili aj v novembri. Tento duel ovládli brankári, jediný gól padol až v nájazdoch a rozhodol o triumfe domácich.Ešte pred mesiacom to s Dinamom nevyzeralo najlepšie, brehy play-off sa mu po zbabranom decembri výrazne vzdialili. Lenže do nového roku vstúpilo mužstvo, ktoré prevažne tvoria lotyšskí reprezentanti, v skvelej forme. V januári vyhralo až šesť z deviatich duelov a momentálne na postup do vyraďovacej časti stráca iba dva body. V piatok síce doma zakoplo s Medveščakom a prehralo 1:2. Napriek tomu okupuje s bilanciou 22 víťazstiev - 30 prehier a ziskom 68 bodov v Západnej konferencii 9. priečku.
HC SLOVAN Dinamo Riga
Bilancia 52-19-34 59 b./14. 52-22-30 68 b./9.
Posledných 5 zápasov P-V-P-P-P P-V-V-P-V
Góly 120-146 117-138
Presilovky 16,2% (19.) 17,1% (17.)
Oslabenia 84,9% (5.) 78,7% (23.)
Najproduktívnejší hráč L. Nagy 36 b. (20+16) L. Videll 30 b. (8+22)
Najlepší strelec L. Nagy 20 M. Indrašis 13
Najlepší nahrávač L. Nagy 16 L.Videll 22
Najväčšou slabinou Rigy, ktorá má vo svojom kádri iba siedmich cudzincov, je nevýrazný útok. V doterajšom priebehu ročníka sa jej hráči strelecky presadili iba 117-krát, čo je najmenej spomedzi všetkých mužstiev na západe. Najproduktívnejším hráčom je Linus Videll. Švédsky krídelník má na konte 30 bodov (8+22). Iba o bod menej má Mikelis Redlihs (10+19). Najlepším strelcom je s 13 gólmi Miks Indrašis.V defenzíve sa tréner Abols spolieha najmä na Charlesa GenowayaKrišjanisa Redlihsa. Táto dvojica sa často zapája aj do útočenia. Kanadský obranca doteraz nazbieral 19 bodov (8+11), jeho lotyšský kolega o jeden menej (3+15). Po decembrovom odchode Marcela Hossu je jediným Slovkám v drese nášho najbližšieho súpera Milan Jurčina. Robustný obranca nastúpil v tejto sezóne v 43 dueloch. Pripísal si v nich 8 bodov (4+4), so 44 minútami strávenými na trestnej lavici je druhým najtrestanejším hráčom svojho mužstva. Zároveň je obrancom, ktorý hrá najviac do tela, súperom uštedril 85 „hitov“.V bráne Dinama sa najčastejšie objavuje Jakub Sedláček. Český brankár odchytal zatiaľ 34 zápasov, vychytal v nich 14 víťazstiev. Úspešnosť jeho zákrokov sa pohybuje okolo 92 percent. Ešte v závere novembra do Rigy prišiel Jeff Deslauriers. Od kanadského gólmana so skúsenosťami z NHL si vedenie sľubovalo kvalitné výkony, ale ten zatiaľ zaostáva za očakávaniami. Aj preto mu tréneri dali priestor iba v 10 dueloch.Zápas Dinamo Riga – HC SLOVAN Bratislava môžete sledovať v nedeľu o 16:00 na Sport2.