Trenčín sa ujal vedenia v sérii

Juniori Dukly Trenčín zvládli prvý duel na domácom ľade a vybojovali si matchball.

Zverenci trénerského dua Jozef Pethö - Miroslav Mosnár sa po vysokej domácej prehre v druhom zápase snažili dnes v Trenčíne rehabilitovať a získať výhodu v sérii opäť na svoju stranu. Trenčania však nadviazali na dobrý výkon z Bratislavy, našim hráčom nedali ani najmenšiu šancu a po vysokom víťazstve 7:0 si vybojovali prvý matchball v semifinále. Domáci išli do vedenia už v piatej minúte, keď sa presadil Zlocha. Ďalší gól Dukly pridal v 17. minúte Pardavý a v samom závere prvého dejstva sa trafil Holenda. Od druhej tretiny dostal v bráne Slovaa príležitosť Denis Godla, no ten inkasoval ešte štyrikrát. V druhej tretine ho prekonal dvomi gólmi Hochel, v záverečnej dvadsaťminutovke sa z gólov tešil Berák a Hecl. Trenčania tak môžu už v nedeľu rozhodnúť o postupe do semifinále.

Dukla Trenčín - HC SLOVAN Bratislava 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Zlocha (Holenda, Pardavý), 17. Pardavý (Koyš, Zlocha), 20. Zlocha (Pardavý), 22. Hochel (Holenda, Zlocha), 40. Hochel (Holenda, Koyš), 51. Berák (Matejka, Sádecký), 55. Hecl (Longauer, Berák)