Trápenie s dobým koncom

Dôležitosť stretnutia s Meveščakom predznamenal aj fakt, že sa do zostavy vrátil ešte nie úplne fit Ľubo Višňovský.

Ľubomír Višňovský hral naposledy súťažný zápas 5. decembra. Po stretnutí na ľade Avangardu sa však opäť ozvali bolesti chrbta a skúsený obranca začal nútene pauzovať. Pôvodne plánoval, že sa do zostavy vráti až niekedy začiatkom februára, ale belasých priaznivcov potešil už v stredu 20. januára. Jeho prítomnosť v zostave pomohla hráčom Slovana k dôležitému víťazstvu nad Medveščakom Záhreb."Víťazstvo chutí, ale z mojej strany to bolo také ... Bez tréningu sa nedá hrať a ja som toho moc nenatrénoval. Bolo to dosť trápenie, ale s dobrým koncom, veľmi sa teším," vyjadril sa Ľubo tesne po skončení duelu v mixzóne.Pre Višňovského nebolo vôbec ľahké hrať po dlhšom čase a hneď v takom dôležitom stretnutí: "Bol to jeden z mojich najťažších zápasov. Som ten typ, že musím mať natrénované, aby som mohol hrať. Nemal som veľa času, tak som do toho nabehol. Potešila ma asistencia na gól, vyrovnali sme na 2:2 a to nás trošku naštartovalo. Všetci chalani zahrali dobre, udržali sme kopec oslabení, čiže kolektívne výborný zápas."