Traktor doma efektívnejší

Hokejisti Slovana prestrieľali Traktor Čeljabinsk, v zápase tiež dvakrát viedli, no napokon nezískali ani bod.

Traktor Čeljabinsk – HC SLOVAN Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Bulis (Čistov, Panov), 39. Glinkin (Popov), 45. Kukujov (Piganovič) – 1. Netík (Bartovič), 36. Jeglič (Foster, Tičar)Zostavy:
Traktor: Garnett (Demčenko) – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aťušov, Chlystov, Kostromitin – Panov, Čistov, Bulis – Penkovsky, Wilson, Kokujov – Růžička, Glinkin, Popov – Sajustov, Toluzakov, Mokin
HC SLOVAN: Janus (Backlund) – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Surový, Netík – Baranka, Sersen, Hudáček, Nedorost, Vondrka – Starosta, Foster, Jeglič, Tičar, Nagy – Brejčák, Lunter, Bližňák, WhiteSlovanu vyšiel vynikajúco začiatok prvého zápasu na tripe. Hneď počas prvého striedania zaviezol puk do tretiny Milan Bartovič, nahodil ho do skrumáže pred Garnetta, kde sa najlepšie zorientoval Tomáš Netík a strelil vedúci gól – 0:1. Zverenci Matikainena po góle diktovali tempo hry a často dostávali defenzívu domácich pod tlak. V ďalšej dobrej príležitosti bol Netík, nebezpečne pálil Tičar, či v presilovej hre robustný bek Kurtis Foster.  Prvá vážna šanca Traktoru prišla až v 11. minúte keď tretí útok vyšachoval našu obranu a skvelý zákrok musel po strele Růžičku vytiahnuť Jaro Janus. Traktor sa dostal do hry aj zásluhou presilovej hry po faule Bližňáka, niekoľko dobrých striel zneškodnil Janus. Tribúny Traktor Areny si napokon zakričali prvýkrát gól v 20. minúte, keď za Janusom skončil puk z hokejky českého utočníka Jana Bulisa.  V 22. minúte ukryl Garnett vo svojej lapačke dobrú strelu Nedorosta z ľavého krídla. Zámorský gólman sa vyznamenal aj o dve minúty neskôr, keď zmaril gólovú radosť Netíkovi. Šancu mal aj útok číslo dva, konkrétne Vondrka, nevyužil však Hudáčkovu strieľanú prihrávku. Okamžite na to len veľmi tesne minul bránu domácich Ladislav Nagy. Pred Janusom roztočil obrovský kolotoč útok Čistova, naši obrancovia mali čo robiť aby odpratali puk do bezpečia. Rovnako hrozil gól v našej sieti aj v presilovke po faule Kurtisa Fostera.  V 32. minúte bolo po faule na Milana Bartoviča nariadené trestné strieľanie, nášmu kapitánovi však pri blafáku skĺzol puk z čepele hokejky. V 37. minúte sme znova vyhrávali – Tičar našiel Fostera a jeho strelu usmernil presným tečom do brány Žiga Jeglič – 1:2. O tri minúty už bolo opäť vyrovnané, v presilovke sa po vyšachovaní celej obrany presadil Glinkin. Z tretej časti hry ubehlo päť minút, k puku sa medzi kruhmi dostal Kokujov a švihom poslal Traktor vôbec prvýkrát v zápase do vedenia. Čeljabinsk mohol odskočiť o dva góly, Quinta ale vo veľkej šanci vychytal Janus. Slovan sa snažil vyrovnať, Traktor napádal vysoko dvoma hráčmi a Garnett musel zasahovať po strelách Starostu či Sersena. Garnett sa výborne predviedol aj pri veľkej príležitosti Roka Tičara, ktorý dorážal puk pri pravej tyčke. Slovanisti však museli myslieť aj na zadné dvierka, v 55. minúte mohol z prečíslenia rozhodnúť Růžička. V záverečných minútach nedokázal Slovan vyrovnať ani v hre bez brankára a z Čeljabinska odchádza bez bodu.Petri Matikainen: Je to pre náš ťažká prehra, pretože náš výkon bol dobrý. Dnes najmä v prvej a druhej tretine sme dobre korčuľovali, boli dôrazní pred bránou, vytvorili si tlak a mali dostatok šancí na skórovanie. Dvakrát sme vyhrávali, domáci vždy dokázali odpovedať. Bohužiaľ na strelenie gólu potrebujeme až príliš veľa príležitostí. Myslím, že sa v zápasoch zlepšujeme, no súťaž je veľmi kvalitná, slabý súper tu nie je, preto musíme podávať v stretnutiach ešte lepšie výkony a to na všetkých postoch.