Tomáš Zigo bude aj naďalej pôsobiť v Slovane!

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na ročnom kontrakte s produktívnym útočníkom, ktorý si minulú sezónu získal srdcia slovanistických fanúšikov.

Tomáš začal svoju hokejovú kariéru v Banskej Bystrici, kde si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Od sezóny 2012/2013 pravidelne nastupoval v seniorskom tíme Banskej Bystrice, kde si ho po dobrých výkonoch všimlo vtedajšie vedenie bratislavského Slovana a ponúklo mu v sezóne 2016/17 ročný KHL kontrakt.. Talentovaný útočník v Slovane vtedy odohral 29 zápasov s bilanciou štyri góly a štyri asistencie. Tú istú sezónu dohral za Bystricu, kde sa tešil z prvého majstrovského titulu. V máji 2017 zamieril Zigo do českej najvyššej súťaže, konkrétne do Hradca Králové, kde podpísal ročný kontrakt. Avšak aj kvôli zraneniam sa mu nepodarilo trvalejšie udržať v ambicióznom prvom tíme Hradca a chvíľu hosťoval v druholigovej Slavii Praha. Nasledujúcu sezónu sa vrátil do Banskej Bystrice, kde opäť hokejovo pookrial a získal s Bystricou svoj druhý majstrovský titul.Kvalitnými výkonmi na klubovej úrovni si niekoľkokrát vybojoval miestenku do reprezentácie. Zúčastnil sa na dvoch svetových šampionátoch (2017 v Nemecku a 2019 na Slovensku).V sezóne 2019/2020 si vytvoril osobné maximum, v 51 zápasoch získal 49 kanadských bodov (27 gólov, 22 asistencií) a výraznou mierou prispel k dobrému umiestneniu Slovana v prerušenej sezóne. Šikovný útočník, ktorý vie hrať na krídle aj centri, sa stal druhým najlepšie strieľajúcim hráčom celej Tipsport Ligy. Na jeho oku lahodiace kombinácie a súhru s Jindrom Abdulom sa po celú vlaňajšiu sezónu chodili pozerať fanúšikovia Slovana.Tomášovou prioritou po najlepšej sezóne po individuálnej stránke bolo zahraničie. Pre problémy spôsobené pandémiou koronavírusu a náročnú situáciu v tímoch v zahraničí mu však nateraz angažmán v KHL, či českej najvyššej súťaži nevyšlo a Tomáš prejavil veľký záujem pripojiť sa k nášmu klubu.HC SLOVAN Bratislava sa teší zo skutočnosti, že Tomáš si z viacerých ponúk zo slovenskej ligy vybral práve tú zo Slovana. V zostave tímu z hlavného mesta jdostane opäť príležitosť stať sa súčasťou produktívneho útoku, ktorý bude postrachom pre každého súpera.Tomáš sa dnes zároveň dozvedel ďalšiu dobrú správu a negatívnom teste na ochorenie COVID-19 a tak sa bude môcť hlásiť na prvom tréningu Slovana už v nedeľu.