Tomáš Surový o vylúčení, ktoré nakoniec rozhodlo

Rozhodujúci gól padol v čase, keď na trestnej lavici sedel práve útočník belasých.

V druhom zápase v roku 2017 získali hráči HC Slovan Bratislava iba jeden bod. Pred vypredanou domácou arénou robili všetko preto, aby všetky tri zostali v Bratislave, no v poslednej tretine a následnom predĺžení sa gólovo presadil čínsky tím."Bol to vyrovnaný zápas, škoda, mohli sme ísť aspoň do nájazdov, ale, žiaľbohu, nepodarilo sa to. Teší nás jedine to, že naďalej bodujeme, no lepšie by bolo, keby sme získali ešte ten extra bod navyše, či už po predĺžení alebo nájazdoch," vyjadril sa po skončení duelu Tomáš Surový.Rozhodujúci gól v nastavenom čase padol práve v okamihu, keď na trestnej lavici sedel Tomáš: "Rozhodca odpískal, treba to rešpektovať, ale ja si myslím, že to faul nebol. Nič s tým však už nespravím, rozhodca je pán na ihrisku. Nikto nechce oslabiť mančaft a z trestnej lavice sa na to nepozeralo dobre. Navyše sme dostali gól, takže o to je to pre mňa horšie."