To by sme neboli my, keby sme si to nezdramatizovali

Proti HC Soči odohral výborný zápas 22-ročný bek Slovana Patril Luža. Bolo ho poriadne vidieť na oboch koncoch ľadovej plochy, prezentoval sa dôraznou hrou do tela a navyše strelil aj dôležitý úvodný gól belasých. Na ľade strávil celkovo 16 minút a 57 sekúnd a po záverečnom hvizde mohol byť spokojný. Nielen s troma bodmi, ale aj s vlastným výkonom."Je úplne jedno, komu to tam padlo, či to bolo v hre 5 na 3 či 5 na 4, hlavné je, že to tam padlo. Ale to by sme nebili my, keby sme si to nezdramatizovali. Našťastie sa nám výsledok podarilo udržať do konca a sme šťastní za tri body. A je jedno, ako sme ich získali," priblížil priebeh stretnutia, v ktorom od druhej tretiny prebrali iniciatívu hostia.Hráči Soči začali viac korčuľovať, zvýšili početnosť streľby a dostávali belasých pod tlak: "Najťažšie to bolo po obdržanom góle, potom dostali zasa presilovku a zavreli nás. Som rád, že sme sa z toho dostali a vytvorili si poslednú šancu, z ktorej padol gól do prázdnej bránky."Patrik nepatrí medzi vychýrených strelcov, v minulej sezóne sa mu podarilo streliť len jeden gól. V tomto ročníku by to však mohlo byť lepšie. "Z gólu sa budem viac tešiť až teraz, po zápase, pretože sme vyhrali. Naposledy, keď som skóroval, tak sme tuším prehrali 2:5. Od trénerov máme jasné pokyny strieľať a zatiaľ nám to vychádza," vyjadril sa na margo gólovej štatistiky. Belasí zatiaľ v tejto sezóne strelili v štyroch dueloch 13 gólov, z toho až 6 dosiahli práve obrancovia (Švarný 3, Luža, Plastino a Meszároš po jednom).