Tlak v závere bez vyrovnávajúceho gólu

V treťom zápase na štvrtom tripe nedokázali hokejisti HC SLOVAN bodovať.

Viťaz Podolsk – HC SLOVAN Bratislava 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 2. M. Aaltonen, 16. Kopejkin (Jeřábek), 48. Makejev (M. Aaltonen, Semionov) – 43. Taffe (Cheechoo), 59. MeszárošZostavy:
Viťaz Moskovská oblasť: Säteri (Saprykin) – Lukin, Rubcov, Semionov (C), Golovkov, Jařábek, Katičev, Gimajev, Voronkov – Stepanov, Cyganov, Koršakov – Makejev, Horák, Afinogenov (A) – Aaltonen, Kempe, Kopejkin – Nikulin, Soloduchin (A), Vyglazov
HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Starosta, Kundrátek, Švarný (A), Plastino, Meszároš (C), Ďaloga, Pokorný, Rosandič – Chipchura, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Viedenský (A), Jeglič – Valský, Zigo, Kubalík – Šiška, Lušňák, M. HlinkaSlovan začal tretí zápas na tripe zle. Už v druhej minúte vykorčuľoval za bránu Barry Brust, rozohrávku poslal veľmi nepresne na hokejku Aaltonena, ktorý bekhendom do prázdnej brány otvoril skóre zápasu. Slovnaisti mali potom šance v dvoch presilovkách, no napriek šanciam sa z gólu neradoval. Naopak domáci svoju prvú početnú výhodu okamžite využili, v bráne skončil dobrý švih od Kopejkina – 2:0.Belasí napriek aktivite v druhej časti hry neskórovali. V 24. minúte nezaskočil Säteriho po prihrávke Valského šikovným tečom Lušňák.  Slovanisti mohli znížiť aj v presilovke, neujali sa strely Kundrátka ani Viedenského. Početnú výhodu si zahral aj Viťaz, na šťastie pre náš bol potorný Brust. Záverečné minúty sa niesli v znamení optickej prevahy domácich, nebezpečne strieľal Soloduchin, po ňom  Kempe, stav zostával nezmenený.  Hokejistom Slovanu sa hneď v úvode tretej tretiny podarilo streliť dôležitý kontaktný gól. Ten dosiahol po výbornom dosledovaní puku Jeff Taffe, ktorý dorazil strelu svojho kolegu z útoku Jonathana Cheechooa. Slovan potom mal navrch a siahal na vyrovnanie. Bol to práve Taffe, ktorý po faule domácich mohol vyrovnať trestným strieľaním, bekhendový blafák ale prečítal Säteri. O minútu neskôr vyrazil tečovaný puk od Semionova Brust pred seba a Makejev bekhendom do protipohybu strelil tretí gól domácich. Slovan mal potom výhodu dvoch presiloviek, blízko ku gólu bol Meszároš, no skackajúci puk upratali do bezpečia obrancovia Viťazu. Slovan sa napokon dočkal dve minúty pred koncom, v hre bez brankára strelil náš druhý gól Andrej Meszároš. Ani to však nestačilo na bodový zisk, domáci sa tešili z tesnej výhry 3:2. Miloš Říha: Zaspali sme začiatok zápasu, dostali sme dva góly po zbytočných chybách. Od druhej tretiny sme boli jasne lepší, ale nie dôrazný v koncovke. Mohli sme vyrovnať z penalty, no ďalšou chybou sme si zápas prehrali.