Tlak Slovana zastavili vylúčenia

HC SLOVAN Bratislava prehral s Barysom Astana 1:5.

HC Barys Astana – HC SLOVAN Bratislava 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. R. Starčenko (Kučin, Lipin), 15. Dawes (St. Pierre, Bochenski), 36. Kučin (Savčenko, R. Starčenko), 57. R. Starčenko (Rymarev, Kučin), 60. Bochenski (Dawes, Dallman) – 24. Lušňák (Vopelka, M. Hlinka).
HC Barys Astana:
Karlsson (Poulin) – M. Semionov, Dallman (A), Triasunov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko – St. Pierre, Dawes, Bochenski (C) – Rymarev, Starčenko (A), Kučin – Paňukov, Markelov, Trivino – Belgibajev, Chuďakov, Grents – IvanovHC SLOVAN Bratislava: Pogge (Brust) – F. Novák, Meszároš (C), Plastino, Švarný, Starosta (A), Ďaloga, Bačík – Smoleňák, Taffe (A), Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Šťastný – Valský, Chipchura, Kopecký – M. Hlinka, Vopelka, LušňákBarys pohrozil už vo štvrtej minúte, keď Nováka napádali za bránou Dawes a Bochenski, prvý menovaný trafil zblízka puk do lapačky pripraveného Poggeho. O minútu sa domáci už tešili, Starčenko vnikol do pásma a strela švihom skončila za chrbátom brankára Slovana – 1:0. Slovanisti zamestnávali Karlssona len strelami z diaľky, s tými nemal švédsky gólman problémy. V 15. minúte padol druhý gól Barysu, Dawes vyšiel z rohu až medzi kruhy a zvýšil na 2:0. Desať sekúnd pred koncom pálil v presilovke neúspešne Švarný.Znížiť mohli Slovanisti po snahe Valského, ktorý sa predral do brejku, no trafil len betón domáceho brankára. Z gólu sme sa napokon tešili o pár okamihov neskôr, závar pred bránou ukončil Lušňák, ktorý bol  najdôraznejší 2:1.  Vyrovnať chcel Valský, strelu z ľavej strany kryl Karlsoon. Strelec prvého gólu belasých potom po návrate z trestnej lavice napálil puk do tyčky. V 36. minúte bolo 3:1, v presilovke dorazil za Poggeho puk Kuchin. V tretej tretine preveril Karlssona strelou Filip Novák a potom sa dostali k slovu domáci zásluhou presiloviek. Najskôr si odpykal trest Václav Nedorost, po ňom obdržal trest do konca stretnutia za faul do oblasti hlavy a krku Kyle Chipchura, ďalšie plné dve minúty si odsedel Jonathan Cheechoo, ktorý po návrate na ľade nepremenil nájazd na Karlssona. Ďalším faulom sa previnil Andrej Meszároš, ktorého rozhodcovia za protesty poslali do šatní. Presilovú hru využil svoíim druhým gólom Starčenko. Bodku za zápasom dal v ďalšej početnej výhode o dvoch hráčov Brandon Bochenski - 5:1. Miloš Říha: V rovnovážnych situáciach na ľade sme boli v niektorých častiach zápasu aj lepší ako náš súper. Vytvorili sme si šance, góly nestrelili. Zápas sme prehrali vylúčeniami v záverečnej tretine.