Tesné víťazstvo Spartaku

Spartak Moskva pripravil belasým vôbec prvú prehru na domácom ľade v novej sezóne.

HC SLOVAN Bratislava - Spartak Moskva 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Cheechoo (Taffe, Viedenský) - 21. Stoa (Gilroy), 40. Bobrov (Provoľnev, Potapov)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: 21. V. Nedorost (Slovan) DKZ za nešp. správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Odiňš, Soin - A. Medvedev, Sazonov, 9256 divákov

Zostavy:
Slovan:
Brust - Kundrátek, Marek Ďaloga, Meszároš, Luža, Plastino, Švarný, Bačík - Cheechoo, Taffe, V. Nedorost - Valský, T. Zigo, Kubalík - Lušňák, Chipchura, Skalický - Vopelka, Viedenský, J. Šiška
Spartak: Bespalov - Gilroy, Bondarev, Dyblenko, D. Kalinin, Högström, Provoľnev, Li, Baldajev - Radil, Stoa, Leščenko - Nikoncev, Berdnikov, Šmeľov - Potapov, Bobrov, M. Plotnikov - Bobyľov, A. Voronin, Kuvajev

V prvej tretine bojovného duelu si obaja súperi vypracovali niekoľko dobrých šancí, ale brankári Brust aj Bespalov si udržali čisté konto.

Spartaku sa podarilo otvoriť skóre hneď v úvode druhej časti: Stoa vnikol do útočného pásma po ľavom krídle, pred bránkou domácich si narazil puk s Gilroyom a pohodlne skóroval - 0:1. Radosť hostí netrvala dlho, pretože v závere 23. min v presilovke našiel Taffe kanoniera Cheechooa a ten vyrovnal. Nasledovala séria vylúčení a pästných výmen. Spartaku vyšiel aj záver II. tretiny, keď sa v neprehľadnej situácii pred Brustom najlepšie zorientoval Bobrov a poslal hostí opäť do najtesnejšieho vedenia. Nič na tom nezmenila ani konzultácia arbitrov s videocentrálou.

V tretej dvadsaťminútovke sa Slovan snažil o vyrovnanie, ale Spartak mu to pozornou defenzívou kazil. Domácim nepomohol ani oddychový čas poldruhaminúty pred treťou sirénou, resp. hra bez brankára.