Tesná prehra ukončila víťaznú šnúru Slovana

HC SLOVAN Bratislava podľahol v domácom prostredí Nitre tesne 1:2.

HC SLOVAN Bratislava - HK Nitra 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 19. O\'Donnell (Gašpar) – 32. Šiška (Zech, Pupák), 39. Zech (Pupák, Minárik). Rozhodovali: Žák, Orolin - Junek, Durmis, vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Žitný (Nitra) 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákovHC SLOVAN: Parks (41. Makarov) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Uram, Beňo – Šišovský, Bortňák, Rapáč – Gašpar, Urbánek, O\'Donnell – Ondriš, Kytnár, Studenič – Kundrík, Petráš, Lačný
Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák, Socha – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Pätoprstý, Holešinský, Molnár – Minárik, Šiška, MúčkaSlovanisti nastúpili na zápas v tmavo-strieborných sviatočných dresoch, ktoré chceli pokrstiť víťazstvom. Do vedenia mohli ísť po šanci Urbánka a neskôr aj Sersena, ktorých nechala nitrianska obrana osamotených. V prvom prípade zachránil Nitru Cowley, v druhom pálil kapitán domácich nepresne. Slovan bol v prvej tretine o niečo aktívnejší, ale šance mala aj Nitra. Z gólu sa však radovali na konci prvého dejstva domáci, presne mieril O\'Donnell.V druhej tretine hrala Nitra tri presilovky po sebe, uspela až v tej tretej. Zech našiel na pravej strane Holešinského a ten bez prípravy poslal puk do siete. V 34. minúte prišli Nitrania o Žitného, ktorý nedovolene poslal na ľad Ondriša a arbitri ho poslali predčasne pod sprchy. Slovan však dlhú presilovku nevyužil a pykal. Najskôr vyrovnal Holešinský a vedenie po 40. minútach zabezpečil "corgoňom" Zech.V tretej tretine sa zrodilo najmenej šancí, Nitra si napokon tesný náskok udržala. Slovan neuspel ani v presilovkách, kedy mal niekoľko dobrých šancí, Nitru podržal brankár Cowley. V závere mohli hostia pridať aj tretí gól, ale ani oni početnú výhodu nedokázali využiť.