Švédi obhájili titul majstrov sveta

Tri korunky zdolali vo finále prekvapenie turnaja zo Švajčiarska.

Vyvrcholenia turnaja prinieslo napínavý hokej, ktorý oba tímy doviedli po nerozhodnom výsledku 2:2 až do samostatných nájazdov. V nich sa napokon radovali z víťazstva a obhajoby titulu majstrov sveta švédski hokejisti. Z ich tímu prekonal gólmana Leonarda Genoniho najskôr Ekman Larsson a po ňom aj Forsberg, za Švajčiarov skóroval len Andrighetto.Individuálne štatistiky ovládol americký hokejista Patrick Kane s 20 bodmi, do prvej trojky sa dostal Fín Sebastian Aho (18 bodov) a Kanaďan Connor McDavid (17 bodov). Najlepším Švédom bol so 14 bodmi Rickard Rakell. Prvenstvo drží aj tím Slovenska, ktorého útočník Ladislav Nagy nazbieral 10 bodov a je najproduktívnejším útočníkom turnaja mimo hráčov NHL. Bývalý útočník Slovana sa stal navyše tretím najlepším nahrávačom na turnaji. Najlepším brankárom na turnaji bol s úspešnosťou 95,4% zákrokov Anders Nilsson, Marek Čiliak sa s úspešnosťou zákrokov 90,84% umiestnil na dvanástej priečke.Konečné poradie: