Súperom belasých líder východnej konferencie

HC SLOVAN v nedeľu o 17:30 h proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

Avtomobilist patrí v ročníku 2018/19 medzi príjemné prekvepenia súťaže. Vedeniu klubu vyšli letné príchody a aj ich zásluhou je tím zo Sverdslovskej oblasti jasným lídrom východnej konferencie s osembodovým náskokom pred druhým Omskom a navyše s dvoma zápasmi k dobru.Skvelé umiestnenie vyniesli Avtomobilistu najmä výkony na začiatku sezóny, kedy bolo mužstvo hlavného trénera Andreja Martemjanova takmer naporaziteľné. V posledných týždňoch badať na mužstvu ústup jeho veľkej formy, v ostatných piatich zápasoch prehral Jekaterinburg trikrát, momentáne má negatívnu sériu dvoch porážok – na domácom ľade s Petrohradom (0:6), i v Novgorode (2:3).Výborné výkony podáva brankár Jakub Kovář, na konte má už 37 zápasoch a v nich takmer 95% úspešnosť. Do brány pustil svojho kolegu Vladimira Sochackeho len počas svojho zranenia. Ohromnú silu predstavuje ofenzívny trojlístok Nigel Dawes, Dan Sexton, Stéphane Da Costa. Bývalá opora Barysu Astana Dawes má na konte už 55 bodov, Sexton, ktorý pred sezónou prišiel z Nižnekamska 39 bodov a vlani útočník Servette Ženeva Da Costa 38 bodov. K mimoriadne produktívnemu útoku sa pripája ďalší legionár Francis Paré so ziskom 31 bodov, rovnaké číslo má v štatistike ruský útočník Anatolij Golyšev.Obranu diriguje Ivan Višnevskij, ktorý nazbieral slušných 22 bodov. Vysoký icetime má v stretnutiach aj Denis Bodrov, Jefim Gurkin i Nikita Trjamkin.Vstupenky na meranie síl s atraktívnym súperom si zakúpite už teraz v sieti Ticketportal.