Logo

Správy

SloavnPositive

Striebro teší, sklamanie po prehratom finále pretrváva

0 0

Dorast HC SLOVAN ako víťaz dlhodobej súťaže vo fínale nestačil na rovesníkov z Trenčína. O sezóne sme sa rozprávali s ich hlavným trénerom Michalom Dostálom.

$article->fk_main_image->title

Sezóna sa pre tvoju kategóriu skončila ziskom striebra, ako ju hodnotíte?

Určite ako úspešnú, aj keď sklamanie po prehratom finále vo mne stále pretrváva. Podľa modelu súťaže sme si určili čiastkové ciele, ktorými boli postup do prvej osmičky. V nadstavbe sme si chceli urobiť čo najlepšiu východiskovú pozíciu do play-off a potom nasledovala samotná vyraďovacia časť. 

Spomenuté ciele ste dokázali naplniť, mužstvo išlo aj do playoff z prvej priečky... 

V základnej časti sme sa rozbiehali postupne, až ku koncu sme chytili super šnúru vyhratých zápasov, čo nás vynieslo na prvé miesto s deväťbodovým náskokom pred Trenčínom. Táto časť bola medzi tímami veľmi vyrovnaná a do poslednej chvíle neboli isté mužstvá do nadstavby. Vyrovnanosť napokon potvrdilo samotné predkolo play-off, kde všetky tímy z deviateho až dvanásteho miesta postúpili cez vyššie postavené mužstvá. Podarilo sa nám udržať si prvé miesto aj po tejto časti a získali tak výhodu domáceho prostredia v play-off, ktoré ako viete, sme žiaľ nevyužili.

Tím pomerne hladko zvládol aj duely vo štvrťfinále a semifinále..

Zapotili sme sa už vo štvrťfinále. Spišská Nová Ves nám zobrala hneď prvý domáci zápas. Sériu sa nám podarilo otočiť na 3:1 dvoma úspešnými zápasmi vonku. Naopak Martin v semifinále, s ktorým sme vyhrali 3:0 na zápasy nevyužil svoje individuality z juniorky a hru postavil na prehustenej defenzíve s juniorským reprezentantom v bráne Hlavajom. 

Stopku vystavila vo finále Dukla Trenčín, v čom bol súper lepší?

Rozhodlo hneď niekoľko faktorov, ktoré sú pre úspech v play-off, navyše vo finále ešte viac nevyhnutné. Mám na mysli výkon brankárov, koncentráciu, efektivitu v zakončení. Prvý zápas nám ušiel v úvode, nepodarilo sa nám ho už otočiť aj keď príležitostí sme na to mali dosť. Druhý domáci – pre nás víťazný zápas spĺňal všetky najprísnejšie parametre. Tretí a štvrtý duel sme prehrali v nárazových vlnách, kde nám súper odskočil a už sa to ťažko doťahovalo. Mrzí ma hlavne tretí zápas kde sme za stavu 5:1 po druhej tretine pre domácich dotiahli za desať minút v tretej tretine na 5:4 a boli kúsoček od vyrovnania, mohli urobiť zlom v zápase a možno aj série, žiaľ nepodarilo sa. Z prehry sa treba poučiť, aby sme nabudúce boli herne a mentálne ešte silnejší.

Zo spätného pohľadu - vyplatilo sa nasadenie našich juniorov do zostavy vo finále?

Chlapcov dlhodobo poznám a vedel som, čo prinesú na záver sezóny do tímu, teda  kvalitu, prístup,  burcovanie na striedačke a v kabíne. Veľká smola bola, že nám na finále ochorel kapitán Lukáš Habala a na zápasy v Trenčíne neodcestoval pre chorobu ani Andrej Škultéty. Vzhľadom na to, že poznáme taktiku Trenčína, ktorý postaví všetko čo má k dispozícii, rovnako sme sa na to pripravili aj my. Ak by Miškovi Vojvodovi vyšli zápasy v Trenčíne ako ten druhý doma tak to mohlo byť veselšie. Nikomu nič nevyčítam, neľutujem ani jedno rozhodnutie, vážim si druhé miesto. Gratulujem súperovi a verím, že budeme všetci z toho do budúcej sezóny ešte silnejší.

Ktorí hráči patrili k ťahúňom mužstva?

Aj keď nerád vyzdvihujem individuality na úkor tímu, lebo každý má v ňom svoju rolu, ktorá je pre tím dôležitá, treba uznať že sme sa opierali hlavne o produktívne kvarteto Lukáš Habala, Jakub Uram, Samuel  Mojžiš a Mikhail Lepskii. Hráči, ktorí vedeli potiahnuť tím dôležitými gólmi či prihrávkami v ťažkých a zlomových momentoch. Aj brankári nás v sezóne držali dobrými štatistikami, v základnej časti bol stabilnejší v bráne Hugo Hass, v play-off väčšia istota išla z Dominika Antalu.

Mohli by niektorí byť platní v kategórií juniorov?

Každý z nich je iný typ s inými predpokladmi a vlastnosťami, keď budú na sebe tvrdo pracovať, tak určite áno.

Bol pre Vás veľký skok prejsť od kadetov k dorastencom?

Povedal by som že ani nie, každá kategória má svoje špecifiká a v zásade platia všade tie isté princípy, pravidlá a zásady, len v každej kategórii v inej miere. Pravdou je, že to vyžadovalo o veľa viac energie ako v predchádzajúcej, no napĺňalo ma to. Pomoc na trénerskej lavičke pre mňa predstavoval aj kolega Tibor Višňovský, či kondičný tréner Matúš Dzian. Úzko sme počas celej sezóny spolupracovali a snažili sa pomáhať chlapcom, k čo najlepším výkonom. Aj touto cestou by som sa im chcel poďakovať.

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 37 66
2. SKA Petrohrad 36 59
3. Jokerit Helsinki 35 52
4. Lokomotiv Jaroslavľ 38 49
5. Spartak Moskva 38 42
6. HC Soči 38 39
7. Viťaz Podolsk 38 37
8. Dynamo Moskva 38 37
9. Dinamo Riga 36 32
10. Severstaľ Čerepovec 38 24
11. HC SLOVAN Bratislava 38 23
12. Dinamo Minsk 37 22
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 38 20
2. Repik Michal 38 19
3. Cerveny Rudolf 37 18
4. Gelinas Eric 36 13
5. Rau Chad 36 12
6. Lunter Mario 37 11
7. Chipchura Kyle 37 10
8. Sukel Matus 36 10
9. Sersen Michal 38 9
10. Liska Adam 38 7

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem