Strata bodov po troch presilovkových góloch

Metallurg Magnitogorsk rozhodol zápas tromi gólmi v prvej časti hry.

Metallurg Magnitogorsk - HC SLOVAN Bratislava 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 12. Mozjakin (Pivcakin, Kosov), 13. Pivcakin (Mozjakin), 14. I. Grigorenko (De. Kazionov), 41. Pivcakin (Jan Kovář) – 26. Co. Genoway (Boychuk, Barker)Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Pivcakin, J. Birjukov (A), Schaus, Dronov, Chabarov, S. Těreščenko, Bobrjašov – Kosov, Ellison, Mozjakin (C) – Šenfeld, Jan Kovář, Osala – De. Kazionov, Kaletnik, I. Grigorenko – Švyrjov, Berestennikov, Timkin – Platonov (A).
HC Slovan Bratislava: Mazanec (13. Štěpánek) – Després, Ebert, Bačík, Barker, Švarný (A), T. Voráček, Kozák – Boychuk, Sádecký, Co. Genoway – Smoleňák (C), Hrnka, J. Mikúš – Kašpar (A), Viedenský, Řepík – M. Hlinka, A. Šťastný, Skalický.
Rozhodca: Odinš (LAT), Soin – Zacharov, Sysujev
Diváci: 6.888Tak ako v predošlom zápase výjazdu začal HC SLOVAN aj na ľade silného Magnitogorska aktívne a niekoľkými strelami hneď v úvode zamestnal Košečkina. Vývoj hry sa otočil po desiatich minútach. Najskôr Mozjakin potrestal faul Boychuka, o minútu rovnako bombou od modrej čiary vyhnal Pivcakin z trestnej lavice Šťastného, tretí gól dosiahol už do brány Jakuba Štépánka Grigorenko.Belasí sa v druhej tretine zlepšili, boli aktívnejší, mali viac striel. Prvýkrát dvíhali ruky nad hlavu po zakončení Skalického, rozhodcovia však gól pre šesť našich hráčov na ľade neuznali. Slovan pokračoval v nápore. Ten pretavil do prvého a žiaľ nášho jediného gólu v zápase Colby Genoway – 3:1. Slovan pribrzdili v snahe o kontaktný gól opäť vylúčenia.Tretia časť hry patrila domácim. Zankovecovi zverenci boli opäť často vylučovaní a nedokázali si tak vypracovať príležitosti na skórovanie. Štvrtý gól domácich strelil opäť v presilovej hre obranca Pivcakin, ktorého nevydarená strela doplachtila až do siete.  Eduard Zankovec: Ako kľúčové sa dnes opäť ukázali vylúčenia na našej strane. Hrali sme veľa minút v nerovnovážnom stave, čo je pre mužstvo vždy náročné, obzvlášť proti tak silnému súperovi akým je Magnitogorsk. V druhej časti hry sme sa zlepšili, boli aktívni, no strelili len jeden gól. Ďalšie vylúčenia v ostatnom priebehu stretnutia zmarili naše plány na bodový zisk.