Štěpánek vygumoval Vladivostok: Prvá nula v sezóne

Brankár belasých privádzal súpera do zúfalstva.

Slovan si na záver domácej série pripísal dôležité tri body po víťazstve 1:0 nad Admiralom Vladivostok. Najväčšiu mieru na úspechu má bezpochyby brankár belasých Jakub Štěpánek, ktorý si pripísal 30 úspešných zásahov a prvú nulu v sezóne. Hráči súpera sa po niektorých jeho zákrokoch iba neveriacky chytali za hlavu."Nebudem tvrdiť, že nie som rád, ako tento zápas dopadol. Hlavne, že sme získali body, takže spokojnosť. Nula určite poteší, ale najmä som rád za tri body, ktoré sme potrebovali. Bral by som aj keby sme zvíťazili 3:2 alebo 4:3," vyjadril sa skromne český gólman.Po úspešnej domácej sérii teraz belasých čaká päťzápasový trip na klziskách súperov, ktorý odštartujú v nedeľu 3. decembra v Rige: "Pre nás sú všetky stretnutia vonku ťažké, veľa bodov v nich nezískavame. Musíme to zlomiť a vyhrať čo najviac zápasov, aby sme si udržali teoretickú šancu na play off."