Štartuje nový ročník mládežníckych súťaží

Už tento víkend štartuje nový ročník aj pre našu mládež, ktorá obhajuje skvelé umiestnenia z minulej sezóny. Juniori bronz, dorastenci štvrté miesto a deviataci striebro.

Juniorov
HC SLOVAN Bratislava čaká náročná sezóna plná zmien. Na základe rozhodnutia SZĽH sa formát v najvyššej juniorskej súťaži zmenil. Osemnásť účastníkov, tridsaťšesť kôl a koniec základnej časti 10. januára 2016. Po základnej časti sa liga rozdelí do troch výkonnostných skupín – A, B a C. Skupinu A bude tvoriť prvých šesť tímov po základnej časti, istú účasť v tejto skupine má reprezentačná U18. Aj keby sa U18 po úvodnej časti neumiestnila v prvej šestke, posledný celok jej musí prenechať svoje miesto. Skupinu B budú tvoriť tímy na 7. – 12. mieste a zvyšok skupinu C. V rámci týchto skupín si mužstvá zmerajú sily dvakrát, pričom začínajú od nuly, t.j. body zo základnej časti sa neprenášajú. Po konci tejto časti sa najlepšia osmička súťaže predstaví vo štvrťfinále play – off. Štvrťfinálové dvojice budú tvoriť tímy zo skupiny A ( s výnimkou U18, tá prepustí miesto mužstvu zo skupiny B) a tri najlepšie celky zo skupiny B. Play – off sa hrá na tri víťazné zápasy. Druhá osmička nebude ukrátená o vyraďovaciu časť, tímy budú bojovať o Pohár generálneho sekretára SZĽH.Dorast HC Slovan Bratislava bude hrať svoju súťaž v nezmenenej forme. Základná časť bude mať 44 zápasov vo formáte každý s každým. Po základnej časti má prvých 6 tímov účasť v play – off istú. Celky na 7. – 10. mieste odohrajú kvalifikácii o postup do štvrťfinále. Zvyšné mužstvá hrajú baráž o udržanie sa v najvyššej súťaži dorastencov. Play – off sa hrá na tri víťazné zápasy.1. liga starších žiakov (9. Ročník) U15 je rozdelená do 4 skupín na základe geografického zaradenia. Naši hokejisti sa predstavia v skupine B, kde odohrajú do konca novembra 10 zápasov.