Štartuje desiaty ročník KHL!

Duelom o Pohár otvorenia odštartuje v pondelok nadnárodná Kontinentálna hokejová liga. Na ľade obhajcu Gagarinovho pohára SKA Petrohrad nastupi viťaz základnej časti CSKA Moskva.

Nový ročník KHL odštartuje o deň skôr ako predošlý. Už 21. augusta sa SKA a CSKA stretnú v tradičnom otváracom súboji, v ktorom si to rozdajú o prvú sezónnu trofej venovanú obetiam leteckej katastrofy Lokomotivu Jaroslavľ.Na štarte sa predstaví 27 tímov - od dva menej ako vlani - rozdelených do dvoch konferencií a štyroch divízií. Na Západe sú to Tarasovova a Bobrovova divízia, na východe Charlamovova a Černyševova. HC SLOVAN sa tradične predstaví v Bobrovovej, v ktorej mu budú konkurovať Dinamo Minsk, Dinamo Riga, Jokerit Helsinki, SKA Petrohrad a Spartak Moskva. Vypadol z nej chorvátsky Medveščak.Hokejisti HC SLOVAN Bratislava vstúpia do svojej šiestej sezóny trojzápasovým výjazdom na klziskách súperov. Prvý duel základnej časti ich čaká v stredu 23. augusta na ľade obhajcu trofeje SKA Petrohrad. Nasledujú stretnutia s Lokomotivom Jaroslavľ a Dinamom Moskva.Prvý domáci duel odohrajú "belasí" v stredu 30. augusta proti Dinamu Minsk. Nasledujú ďalšie štyri domáce zápasy so Sibirom Novosibirsk, Jugrou Chanty-Mansijsk, Avangardom Omsk a Neftechimikom NižnekamskSlovanistov čaká dokopy deväť tripov, pričom dva budú mať až päť stretnutí za sebou. Najskôr na začiatku decembra a tiež v januári pred olympijskou prestávkou. Naopak, šesťzápasová domáca séria čaká zverencov Miloša Říhu na prelome septembra a októbra. Slovan odohrá posledný zápas základnej časti doma s Dinamom Minsk.Základná časť vyvrcholí 1. marca 2018, o dva dni neskôr sú na programe prvé zápasy play off. Víťaz Gagarinovho pohára bude známy najneskôr 26. apríla.