Štart sezóny na ľade obhajcu trofeje

HC SLOVAN Bratislava začne ročník KHL 2017/18 štvorzápasovým výjazdom.

Každé mužstvo odohrá v základnej časti súťaže 56 duelov systémom každý s každým, raz doma raz vonku. Výnimku pre Slovan tvoria len dvojičky Viťaz Podolsk a Dinamo Minsk, s ktorými odohráme ešte po jednom stretnutí v domácom prostredí a na klzisku súpera. Na základne dnes zverejneného kalendára, čaká HC SLOVAN Bratislava v samom úvode hneď súper z kategórie najsilnejších.  Belasí  sa v 1. kole predstavia 23. augusta na ľade obhajcu Gagarinovho pohára SKA Petrohrad. Postupne budú pokračovať ďalšími dvomi zápasmi vonku proti Dynamu Moskva, Lokomotivu Jaroslavľ.Prvý zápas pred domácim publikom je podľa dnes zverejneného vyžrebovania v stredu 30. augusta proti Dinamu Minsk, následne uvidí bratislavský fanúšik v rozpätí deviatich dní ďalšie štyri duely proti tímom z východnej konferencie.Hneď druhý výjazd v sezóne prisúdil Slovanu mužstvá z ďalekého východu. Slovanisti od 11. do 15. septembra zohrajú zápasy s Admiralom Vladivostok, Kunlun Red Star a Amurom Chabarovsk.Spolu vycestuje družina českého trénera Miloša Říhu na deväť tripov. Vôbec prvýkrát v KHL odohráme na klziskách súperov päť stretnutí po sebe a to dokonca dvakrát. Najskôr na začiatku decembra a tiež v januári pred olympíjskou prestávkou. Naši fanúšikovia sa môžu tiež tešiť na porciu šiestich duelov doma na prelome októbra a novembra. V rozpise ročníka máme aj jeden tzv. back to back zápas, teda dva duely v rozpätí dvoch dní – 27. novembra proti Kunlunu, o deň neskôr proti Admiralu Vladivostok.Záver základnej časti je naplánovaný na 1. marca, Slovan odohrá posledný zápas základnej časti doma s Dinamom Minsk. Playoff potom odštartuje už o dva dni neskôr. Víťaza ročníka KHL 2017/18 spoznáme najneskôr v siedmom zápase finále, ktorý by sa uskutočnil 26. apríla.Celkovo sú v kalendári súťaže naplánované tri reprezentačné prestávky. KHL bude prerušená na mesiac aj počas olympíjskeho turnaja. Po jeho skončení má HC SLOVAN možnosť získať už len šesť bodov, v rámci posledných dvoch zápasov.Úvodné buly domácich stretnutí v pracovné dni bude tak ako v minulých sezónach o 19:00, počas víkendov a sviatkov o 17:00. Zmena môže nastať pri vysielaní stretnutí ruskou televíziou, kedy budú začiatku duelov posunuté o 30 min neskôr. Kompletné vyžrebovanie zápasov HC SLOVAN Bratislava nájdete na našom webe v sekcii Zápasy.