Úvod sezóny bez Štajnocha a Fostera

Na Slovan čakajú ťažké boje, v úvode tréner Čada nebude môcť počítať s dvojicou zranených obrancov.

Do ostrého štartu nového ročníka nadnárodnej hokejovej KHL zostávajú už iba štyri dni - vo štvrtok 4. septembra privíta HC Slovan Bratislava na svojom ľade v prvom zápase sezóny 2014/2015 svoju "dvojičku" Medveščak Záhreb (v tejto sezóne sa tieto dva tímy stretnú spolu až šesťkrát). Belasí v týchto dňoch finišujú s prípravami a dolaďujú posledné detaily pred súťažnými stretnutiami. "Ideme do veľmi vyrovnanej súťaže a do veľkých bojov v každom zápase. Trochu sa nám zúžil káder a preto si prajem, aby sme boli silní, zdraví a odpočinutí," praje si pred začiatkom nového ročníka hlavný tréner Slovana Rostislav Čada.Vrásky na čele mu robí najmä zdravotný stav obrancov. Hneď v prvom zápase nebude môcť počítať s dvoma bekmi: "Dlhodobo nehrá a netrénuje Kurtis Foster, od ktorého sme si veľa sľubovali, vo štvrtok teda nenastúpi, rovnako ani Martin Štajnoch. Foster má dlhodobé problémy s medzirebrovým svalom, Štajnoch má zasa zlomené rebrá. Pravdepodobne budú pauzovať ešte dva týždne, ale možno to bude aj dlhšie. Dúfam, že ostatní hráči budú pred prvým zápasom odpočinutí, pripravení a vyladení tak, aby sme v ňom uspeli."