Štart nového ročníka už v auguste

Pred siedmym Zápasom hviezd KHL sa ohľadom budúceho ročníka súťaže vyjadril jej nový prezident Dmitrij Černyšenko. Ten chce v KHL naďalej aj HC SLOVAN.

Podľa Černyšenka je predpoklad, že v nadnárodnej KHL bude pôsobiť rovnaký počet účastníkov ako v aktuálnom ročníku. Kluby by mali odohrať proti sebe vzájomne dve stretnutie, ďalšie konfrontácie by vzišli na základe geografického princípu.  "Posúdili sme základné princípy zostavenia kalendára. Každý tím odohrá nie menej ako 60 zápasov. Platí to pri predpoklade, že zostane zachovaný súčasný počet účastníkov," uviedol prezident KHL Dmitrij ČernyšenkoÚvodné stretnutia v poradí už ôsmej sezóny atraktívnej KHL by mali začať podstatne skôr ako tomu bolo tento rok. "Prvé zápasy by mali byť už 22. augusta. V kalendári budú na rozdiel od tejto sezóny prestávky na reprezentačné akcie, prispôsobíme ho zbornej,"doplnil Černyšenko.Prezident KHL sa tiež vyjadril kladne na tému ďalšieho účinkovania HC SLOVAN Bratislava v súťaži. "Postoj vedenia KHL v súvislosti so Slovanom je veľmi jednoduchý. Máme predpisy, ktoré upravujú pravidlá na vstup klubov do súťaže. K dnešnému dňu sme však nedostali žiadne signály o tom, že by mal Slovan skončiť. Jeho prítomnosť v súťaži uvítame aj naďalej a osobne by som chcel, aby tento tím v súťaži hral," dokončil Černyšenko.