Starosta lístky na Medveščak nezháňal!

Čerstvú posilu belasých príde na prvý zápas nového ročníka KHL do hľadiska povzbudiť pravdepodobne iba manželka.

V pondelok stihol podpísať zmluvu s HC Slovan Bratislava, absolvoval tri tréningy a už vo štvrtok ho čaká premiéra v belasom. Posledné dni boli pre skúseného obrancu  a slovenského reprezentanta Tomáša Starostu skutočne hektické: "Vždy keď človek príde do nového prostredia, tak istý čas trvá, kým sa adaptuje. U niekoho je to dlhšie u iného kratšie, pre mňa je to však o to ľahšie, že prakticky všetkých poznám. Možno mi to ešte pár dní potrvá, kým sa s mužstvom zžijem, ale viac-menej je to v pohode." Tridsaťtri ročný ostrieľaný bek si tak po dlhých rokoch zahrá ligový zápas v slovenskom klube, pravda v súťaži, v ktorej pôsobí od sezóny 2004/2005. "Každý bude chcieť v tejto sezóne KHL postúpiť do play off, takže to bude boj od prvého zápasu, od prvej do poslednej minúty, takže fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Budem teraz hrávať doma, ale na tripy sa bude chodiť rovnako, ako keď som hrával za ruské tímy. Má to však tú výhodu, že tu je lepšie počasie a mám tu množstvo kamarátov, ktorí ma môžu prísť hocikedy navštíviť, alebo pozrieť na zápas. Na stretnutie s Medveščakom som im však lístky nezháňal, pretože môj príchod do Slovanu sa upiekol skutočne rýchlo a navyše po prvom domácom zápase odlietame na trip, takže na to nebol čas. A vraj je už aj vypredané. Proti Záhrebu ma tak pravdepodobne bude v hľadisku povzbudzovať iba manželka," usmiala sa čerstvá posila belasých.