SloavnPositive

Spartak ukončil našu päťzápasovú sériu výhier

0 0

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na klzisku Spartaka Moskva 1:4. Ruský tím tak ukončil víťaznú sériu "belasých", ktorá trvala päť duelov.

Spartak Moskva - HC SLOVAN Bratislava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Kalinin (Karsums, Lisin), 29. Kosov (Zubov), 58. Nikoncev, 60. Karsums (Maxwell, Chochlačov) – 38. Lamper (Lunter). Rozhodcovia: Gusev, Kulakov – Bersenyov, Judin, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8516 divákov.

Spartak Moskva: Hudáček – Kutejkin, Grigorev, Kalinin, Kulik, Osipov, Dyblenko, Provolnev – Daugavinš, Hanzl, Lisin – Chochlačov, Maxwell, Talalujev – Nikoncev, Zubov, Kosov – Leščenko, Voronin, Karsums – Šalagin.

HC SLOVAN Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Rau – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Hrnka.

Úvodný tlak Spartaka vyústil do vedúceho gólu, keď sa sám pred Čiliakom presadil Kalinin. Domáci mali po góle aj ďalšie šance, ale "belasí" v druhej polovici prvej tretiny postupne vyrovnali hru a vytvorili si aj príležitosti. Tú najväčšiu mal Sukeľ, ale do kabín išli s tesným náskokom Moskovčania.

Druhé dejstvo prinieslo šance na oboch stranách, Slovan bol v prvej polovici aktívnejší, ale Čiliak musel zasahovať po pokusoch Daugavinša a Talalujeva. Hostia svoje príležitosti nedotiahli do konca a trest prišiel v 29. minúte po rýchlom prečíslení so zakončením Kosova - 2:0. Čiliak neskôr zachránil aj pri ďalších šanciach Spartaka, ale v 38. minúte vykresal nádej pre Slovan Lamper, keď gólovo zakončil rýchly brejk.

V tretej tretine mohol Slovan inkasovať, ale aj skórovať. Hostia pochopiteľne viac otvorili hru, ale po brejku Chochlačeva mohli prehrávať opäť o dva góly. Na druhej strane nezakončil v oslabení samostatný nájazd Lamper. Záver už patril Spartaku. Najskôr prekonal Čiliaka Nikoncev a definitívnu bodku do prázdnej bránky pridal Karsums. Slovan tak po septembrovej domácej prehre so Spartakom 1:4 zopakoval výsledok aj na ľade súpera.

Slovanistov najbližšie čaká zápas na ľade HC Soči, kde sa predstavia v pondelok o 18:30 h.