Šok! Prehrali sme so slovenskou dvadsiatkou!!!

Hanebná prehra sa nedá nijak ospravedlniť, zlyhali sme na plnej čiare

Slovnaft extraliga 2010/2011 - 50. kolo základnej časti:

HK Orange 20 - HC Slovan Bratislava 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 11. Zigo (Čerešňák, Macík), 19. Šimčák (Čerešňák, Kalináč), 19. Zigo (Macík, Matúš Chovan), 28. Murček (Bene, Ihnaťo), 60. Matoušek (Pokovič) - 7. Jackman (Uram, Lipiansky), 34. L. Hudáček (Jackman, Hájek), 51. J. Cíger (Róbert Huna)
vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Bundil, Jankovič, 712 divákov

Zostavy:
HK Orange 20: Šimboch - Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Perniš, Bagin, Luža - Bene, Murček, Ihnaťo - Kalináč, Šimčák, Matoušek - Macík, Zigo, Matúš Chovan - Halás, B. Mráz, Krempaský
Slovan: T. Pék - Jackman, Hájek, J. Kováčik, Štajnoch, P. Frühauf, Jendek, Bohunický - M. Bakoš, Lipiansky, Uram - Róbert Huna, L. Hudáček, J. Cíger - D. Skokan, Kapuš, D. Buc - Surovka

V 7. min nová akvizícia "belasých" Uram prihral počas presilovky Jackmanovi, ktorý otvoril skóre duelu, keď vystrelil švihom od modrej a domáci brankár mal zakrytý výhľad. V 11. min hráči HK Orange využili presilovku o dvoch mužov zásluhou Ziga, ktorý zaznamenal svoj premiérový gól v extralige. V 19. min domáci využili ďalšiu presilovku. Čerešňákovu strelu od modrej čiary ešte stihol Pék vyraziť, ale na Šimčákovu dorážku už bol prikrátky. O minútu a pol neskôr Macík prihral Zigovi, ktorý prekorčuľoval obrancu Slovana. Ten ho fauloval, ale a aj napriek tomu dokázal Zigo v páde poslať puk pomedzi Pékove betóny - 3:1. Rodiace sa prekvapenie zvýraznil štvrtým gólom mladíkov Ihnaťo, ktorý dorazil Beneho strelu. V 34. min si domáci brankár Šimboch vybral slabšiu chvíľku, keď pustil za chrbát ľahkú strelu L. Hudáčka. V 37. min mal ten istý hráč na hokejke ďalší gól, no pred odkrytou bránkou mu v poslednej chvíli vložil hokejku do strely Zigo a puk sa odrazil mimo svätyne.

Šimboch zaváhal aj v tretej tretine, keď v 51. min spoza bránky prihral do rohu presne na hokejku Róberta Hunu, ktorý posunul Jakubovi Cígerovi a ten nemal najmenší problém trafiť medzi tri žrde. O definitívne rozuzlenie zápletky sa 34 sekúnd pred koncom postarali domáci. Pokovič zachytil rozohrávku slovanistov, prihral Matoušekovi, ktorý z otočky poslal puk do opustenej bránky - 5:3. Hráči HK Orange dosiahli vôbec prvé víťazstvo nad tímom "belasých" v extralige.

Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Z víťazstva sme nadšení. Slovan sa nám ešte doteraz nikdy nepodarilo zdolať. Základný kameň úspechu sme položili už v prvej tretine, kde sme využili dve presilovky. Navyše nám vyšiel aj rýchly protiútok zakončený gólom na 3:1. Potom sme bránili a čakali na svoje príležitosti. Chlapci dali do toho všetko a napokon sme zápas doviedli do víťazného konca. Je to úžasné. Chlapci dokázali, že kolektívnym výkonom sa dajú robiť veľké veci. Musíme zostať nohami pevne na zemi. Robíme pre budúcnosť a veríme tomu, že pre každého jedného chlapca je to veľký pozitívny krok do budúcnosti."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Ťažko sa to hodnotí. Nebudem sa nejako obšírnejšie vyjadrovať, lebo sú tam emócie. Je to však hokej. My sme neboli v tomto zápase koncentrovaní a prišlo aj podcenenie súpera. Moji hráči dnes neukázali vôbec nič. Potom sa snažili otočiť výsledok. Mladým chalanom gratulujem, hrali ako veľké mužstvo. My sa z toho musíme poučiť a ísť ďalej

jk, sita