So Spartakom zisk iba bodu

0 0

HC SLOVAN Bratislava podľahol Spartaku Moskva v predĺžení.

HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 36. Ebert - 16. Stoa (Aľajev, Lajunen), 63. ChochlačovVylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: L. Kašpar (Slovan) DKZ za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Ščeňov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6993 divákov

Zostavy:
Slovan:
Mazanec - Meszároš, Després, Barker, Ebert, T. Voráček, Švarný, Bačik - Kašpar, Colby Genoway, Řepík - Buchtele, T. Hrnka, Smoleňák - A. Šťastný, J. Mikúš, Skalický - Michal Hlinka, Sádecký, Marek Hecl
Spartak: Bespalov - Lajunen, Aľajev, Kulik, D. Kalinin, Bondarev, Judin, V. Sorokin - Chochľačov, Stoa, Truňov - Radil, Maxwell, V. Komarov - J. Orlov, Voronin, Nikoncev - M. Cypľakov, A. Kuznecov, V. Bobrov

Slovan začal aktívnejšie, no prvú vážnejšiu šancu mal Spartak, Barker však odstavil Radila od puku. Na opačnej strane to skúšal kapitán "belasých" Meszároš, ale Bespalov si udržal čisté konto. Obaja súperi potom nevyužili po jednej presilovke. Prvý gól stretnutia dosiahli hostia v početnej výhode, keď vylúčenie Smoleňáka využil Stoa, ktorý za Mazanca doklepol odrazenú strelu Lajunena.

V úvode druhej časti prišiel Slovan o L. Kašpara, ktorý dostal trest do konca duelu za nešportové správanie. "Belasí" si potom vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, ale dlho nevedeli nájsť recept na Bespalova. Podarilo sa to až v 36. min obrancovi Ebertovi, ktorý spomedzi kruhov prestrelil spleť tiel medzi ním a bránkou súpera - 1:1.

Na začiatku tretej tretiny Truňov nevyužil zaváhanie Mazanca, ktorý pri rozohrávke za bránkou stratil puk. Vzápätí mal Ebert šancu na svoj druhý gól v nedeľňajšom zápase, ale jeho pokus po ľade zneškodnil Bespalov. Hralo sa obojstranne opatrne, ani jeden z tímov nechcel urobiť rozhodujúcu chybu.

Duel napokon dospel až do predĺženia, v ktorom druhý bod pre Spartak zariadil Chochlačov.