Smola pre Slovan, Magnitka rozhodla v samom závere

HC SLOVAN držal s obhajcom trofeje krok až do 56. minúty, kedy domáci rozhodli gólom v presilovke o dvoch hráčov.

Metallurg Magnitogorsk – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly: 5. Wolski (Lee), 32. A. Sjomin (Mozjakin, Lee), 56. Mozjakin (Wolski), 57. Osala (Kovář) – 17. Nedorost (Plastino, Viedenský), 18. T. Kubalík (Zigo, Šiška)Zostavy:
Magnitogorsk: Samsonov  – J. Birjukov, Antipin, Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář, Wolski – Platonov, Dm. Kazionov, De. Kazionov – A. Sjomin, Filippi, Osala – Kaletnik, Timkin, Kosov – Železkov.
HC SLOVAN Bratislava: Pogge – Plastino, Švarný, Luža, Meszároš (C), Ďaloga, Pokorný, Bačik, Rosandić – Jeglič, Viedenský, Nedorost – Cheechoo, Chipchura, Taffe – Skalický, Šiška, Lušňák – T. Kubalík, Zigo, Valský.Domáci hokejisi udreli už po piatich minútach hry, Lee perfektne vysunul do brejku Wolskejo, ktorý si peknou kľučkou vychutnal Poggeho v bráne Slovana. Naši hokejisti dostali šancu presilovke, no padnúť v nej mohol druhý gól za Poggeho, unikajúci Osala však už nemal dostatok času na zakončenie. Obrovský závar a niekoľko nebezpečných striel pripravil prvý útok Magnitky po faule Ivana Švarného, belasí s vypätím síl odolali. V 17. Minúte sa k puku na modrej čiare dostal Nick Plastino, a jeho strelu usmernil výborným tečom do brány Václav Nedorost. Z našej strany to nebolo všetko, Zigo dokorčuľoval puk zadovkou ho poslal na Kubalíka, ktorý poslal Slovan do vedenia.Hneď v úvode druhej tretiny sa sám pre dbránou ocitol Osala, z veľkého uhla poslal puk nad bránu. Na druhej strane mohol poslať Slovan do dvojgólového vedenia Cheechoo, svojou bombou trafil len Samsonova. V 32. minúte sa domáci v presilovke dočkali, strelu Mozjakina zrazil Pogge pred seba a Sjomin dorážkou poslal puk do siete. Dobre hrajúca štvrtá formácia Slovana mala šancu po snahe Valského, toho domáca obrana však zastavila pomocou faulu a v presilovke sme tretí gól nestrelili. V 41. minúte Mozjakin výborne vysunul Filippiho, ktorý sa už už dostával na dostrel Poggeho, zákrokom na hranici faulu ho zastavil Andrej Meszároš. Rýchly hokej z oboch strán vdalších minútach veľké šance nepriniesli, domáci sa dostávali do striel, no tie končili na výstroji Justina Poggeho. V 55. minúte Mozjakin poslal do dobrej šance Wolskeho, ten blafákom nášho brankára neprekvapil. Päťminút pred záverečnou sirénou sa faulom previnil Kubalík, krátko po ňom vyhodil puk do hľadiska Pogge a v presilovke o dvoch hráčov rozhodol o zisku troch bodov pre Magnitku bombou spomedzi kruhov Sergej Mozjakin - 3:2. Na rozdiel dvoch gólov upravil v rovnakej presilovej hre Oskar Osala. Miloš Říha: Ak by sme prehrávali po prvej tretine 3:0, nemohli by sme povedať ani slovo. Zápas sme totiž nezačali vôbec dobre.  Od polky zápasu sme si však vytvárali šance a boli sme domácim vyrovnaným súperom. Magnitogorsk dal všetky góly z presilových hier. Spôsob akým zápas skončil ma mrzi, mohli sme tu bodovať.