Sme na správnej ceste

Slovnaft Aréna bola po dlhšom čase vypredaná, hráči sa divákom odvďačili víťazstvom.

Negatívna šnúra hráčov HC Slovan Bratislava sa začala prejavovať na návštevnosti, zápasy s Lokomotovim Jaroslavľ a Viťazom Podoľsk neboli ani zďaleka vypredané. Na stretnutie s Atlantom Mytišči však opäť prišiel plný dom a viac ako 10 000 hrdiel hnalo belasých vpred. Tí sa fanúšikom nakoniec odvďačili ziskom dvoch bodov. "Myslím si, že ľudia vidia, že naozaj tvrdo pracujeme, máme šance a hráme dobrý hokej. Len nám chýba trochu šťastia. Preto prišli v takom počte, povzbudzovali nás a pre nás to bola veľká podpora. Diváci si zaslúžili toto víťazstvo," vyjadril sa po stretnutí vysmiaty Žiga Jeglič, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča belasých. Slovinský útočník verí, že tieto body posunú hráčov Slovana konečne vpred a prelomia aj streleckú smolu: "Myslím si, že sme na správnej ceste, len nesmieme prestať veriť, musíme ďalej pracovať a príde aj séria výhier. Tento zápas bol veľmi dôležitý pre naše sebavedomie, ak budeme predvádzať takú obranu a budeme sa ešte viac tlačiť do zakončenia, tak dáme nejaké škaredé góly. Tie pekné potom prídu určite tiež."