Slovo kapitána: Opäť tá efektivita

Hráči Slovana nedotiahli sériu domácich zápasov do úspešného konca, v poslednom stretnutí pred odchodom na trip podľahli moskovskému Spartaku tesne 1:2.

Po dvoch domácich víťazstvách chceli belasí uspieť aj po tretí raz v rade pred domácimi fanúšikmi, no v dueli so Spartakom Moskva ťahali za kratší koniec. Po vyrovnanej prvej tretine mali domáci viac z hry, častejšie ohrozovali brankára súpera, no nakoniec prehrali 1:2."Mali sme veľa striel, ale chýbali nám góly. Bohužiaľ, neboli sme efektívni, brankárovi to vypadávalo, ale my sme neboli pred bránou. Nedoklepávali sme puky a prispôsobili sme sa ich hre. Spartak dobre bránil a dali také náhodné góly, ale taký je hokej. Oni sa tlačili do bránky a my veľmi nie," povzdychol si po zápase Andrej Meszároš.Belasí nastúpili opäť bez Žigu Jegliča (kvalifikácia na ZOH 2018), navyše ešte na začiatku druhej tretiny musel opustiť ľadovú plochu Václav Nedorost, ktorý inkasoval osobný trest do konca zápasu za protesty. Na ľade sa potom niekoľkokrát poriadne zaiskrilo. "Nemyslím si, že by sme boli nervózni, ale nehrali sme to, čo sme si povedali. Musíme byť disciplinovanejší v našom systéme, nemyslím tým teraz fauly, ale taktiku. Samozrejme, že nám niektorí hráči chýbali, ale máme tu ďalších, ktorí môžu vyniknúť a dokázať, čo vedia. Je jedno, či sa niekto zraní, v takom prípade ho musí druhý hráč zastúpiť," skonštatoval kapitán Slovana.