Slovan rozhodol za päť minút

Hokejsti Slovana zdolali Banskú Bystricu po výbornej druhej tretine.

HC’05 Banská Bystrica – HC SLOVAN Bratislava 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 20. Hudec (Andrej) – 23. Tičar (Hudáček), 27. Nagy (Baranka), 28. Bližňák (bartovič), 53. White (Mihalik, Tičar)HC SLOVAN: Backlund (Janus) – Baranka, Luža,Sigalet, Mojžíš,Mihalik, Brejčák – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Bližňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – Tičar, Jeglič, Lunter – White, ŠťastnýExtraligista z Banskej Bystrice zaskočil hokejistov Slovana aktívnou hrou už od úvodných minút. Domáci si vypracovali niekoľko dobrých šancí, no švédsky gólman Backlund dlho odolával. Hokejisti Slovana sa po opatrnejšom začiatku rovnako dostali do dobrých streleckých pozícii. Gólmana baranov zachránila pri pokuse Surového horná žŕdka, Whiteovi chýbal k dočiahnutiu puku a jeho dorazeniu za chrbát Wiikmana len krok a ako tretí nestrelil gól ani Murley, ktorý len tesne minul domácu bránu. Tesne pred prvým klaksónom vystrelil veľmi dobre jeden z bystrických hráčov, odrazený puk sa dostal k Hudecovi a ten príklepom otvoril skóre – 1:0.Slovan nastúpil do prostrednej časti hry sústredene, veľmi dobre korčuľoval a nápadal domácich už v ich pásme. Výsledkom zlepšenej hry bol gól Slovinca Tičara, ktorému do bezprostrednej blízkosti brány prihral Hudáček. O štyri minúty neskôr si Ladislav Nagy počkal na kruhu a strelou švihom nás poslal do vedenia. Dokonalý obrat Slovana zavŕšil Mário Bližňák, ktorý v 28. minúte dokončil ukážkový prienik Bartoviča z vlastného obranného pásma. Banská Bystrica sa v druhej tretine k ničomu nedostala ani v presilovke nedostala Slovan pod tlak.Čadovi zverenci v tretej tretine s prehľadom kontrolovali dvojgólový náskok. Veĺmi dobre zakombinovali v útočnom pásme Jeglič, Tičar, White, no posledný menovaný nedokázal streliť štvrtý gól Slovana. Dobrý výkon štvrtej formácie napokon priniesol gól v 53. Minúte, keď strelu Vladimíra Mihálika presne tečoval Patrick White. Tretiu tretinu ešte okorenil pästný súboj medzi Liborom Hudáčkom a Michalom Hudecom. V závere zápasu si háči na oboch stranách už gólovú šancu nevypracovali a Slovan si tak pripísalv prípravnom období ďalšie víťazstvo.