Slovenská osemnástka len o záchranu

Prehra so Švajčiarmi nás posunula do bojov o záchranu

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela ani vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v nemeckom Crimmmitschau, keď v nedeľňajšom stretnutí v A-skupine prehrala s výberom Švajčiarska tesne 2:3. Mladým Slovákom sa podarilo vyrovnať na 1:1 aj 2:2, na presný zásah Bertschyho v oslabení v 51. min však už nedokázali odpovedať a na svetovom šampionát stále nezískali ani bod. Zverencov Jozefa Frühaufa čaká ďalší duel v pondelok 18. apríla, keď sa od 19.30 h stretnú s domácimi rovesníkmi. Ani záverečný duel v základnej skupine už nič nezmení na tom, že slovenská osemnástka sa na svetovom šampionáte predstaví iba v súbojoch o záchranu.

A-skupina:
USA "18" - Rusko "18" 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Slovensko "18" - Švajčiarsko "18" 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 5. D. Hudec (Nechala, Čerešňák), 42. Boltún (Gernát, Bagin) - 2. Richard (Bertaggia, Martschini), 10. Andrighetto (Grassi), 51. Bertschy
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Marti (Švaj.) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Johansson (Švéd.), Sidorenko (Biel.) - Dalton (V. Brit.), Suominen (Fín.), 624 divákov

Zostava SR "18“: Patrik Rybár - Bagin, Gernát, Nechala, Čerešňák, Korím, Bezuška, Luža - Vaško, B. Mráz, Boltún - R. Mráz, Hinďoš, M. Daňo - T. Mikúš, D. Hudec, Dolník - Rapáč, Bezúch, Bíreš

Jozef Frühauf (tréner SR "18"): "Zápas proti Švajčiarom bol z našej strany odlišný oproti dvom predchádzajúcim hlavne z toho dôvodu, že konečne chlapci hrali kolektívne a ukázali to, čo v príprave proti dvadsiatke. Dovolím si tvrdiť, že od pätnástej minúty sme boli lepším družstvom, no žiaľ, ani to nám na víťazstvo nestačilo. Po vyrovnávajúcom góle na 2:2 na začiatku tretej tretiny to bolo o tom, že kto dá tretí gól vyhrá. Žiaľ po individuálnej chybe nášho hráča išiel Švajčiar do brejku, z ktorého strelil tretí gól. Aj keď sme sa v závere snažili o vyrovnanie, nepodarilo sa nám to.. V dnešnom zápase nedohral Hudec, ktorý má zlomený prst na ruke, Čerešňák dohral so zraneným zápästím. Prehra so Švajčiarmi nás definitívne posúva do skupiny o záchranu bez ohľadu na výsledok zajtrajšieho zápasu s Nemeckom. Keďže je pravdepodobné, že Švajčiari si do tejto skupiny odvezú tri body, my žiaden a tak budeme musieť vyhrať oba zápasy v skupine o záchranu."

Ján Filc (generálny manažér tímu na MS18): "Bol to vyrovnaný zápas so súperom na rovnakej úrovni. Dnešnú hra v oslabení sme zahrali veľmi dobre, dali sme v úvode aj jeden gól v presilovke, ale ďalšie štyroch presilovkách sme si už nedokázali vytvoriť tlak pred švajčiarskou bránkou. Škoda hrubej chyby Čerešňáka, po ktorej sme inkasovali tretí gól, ktorý bol nakoniec rozhodujúci. Na hre družstva bolo cítiť, že po zranení chýbal Hudec a po absencii Fujeríka je naštrbená konzistencia jednotlivých formácií. Mrzí ma, že tí hráči, ktorí podľa papierových predpokladov mali potiahnuť družstvo, to dnes neurobili. V zajtrajšom zápase proti Nemecku nám už o nič nejde z pohľadu prípadného boja o účasť vo štvrťfinále, no je to zápas majstrovstiev sveta a musíme sa skoncentrovať na zápasy v skupine o záchranu.“

B-skupina:
Nórsko "18" - Česko "18" 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Švédsko "18" - Fínsko "18" 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

jk, sita