Slovanu zápas proti Jugre nevyšiel

HC SLOVAN Bratislava prehral v záverečnom vystúpení šiesteho tripu s Jugrou tesne 2:1

Jugra Chanty – Mansijsk – HC SLOVAN Bratislava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 40. K. Majorov (Kulik, Ankudinov), 48. Ľudučin (N. Chlystov) – 44. Nedorost (Rosandić)Zostavy:
Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Valentenko, Želdakov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Ibrahimov, Selezňov, Orlov – Ľudučin, D. Chlystov, Lapenkov – Koroljov, Panov (C), Medvedev – Sokolov, Kurianov, Akmaldinov – Ankudinov, K. Majorov, Buľanskij.
HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Ďaloga, F. Novák, Švarný, Plastino, Rosandić, Starosta, Bačik – Cheechoo, Taffe, Smoleňák (C) – Šťastný, Jeglič, Nedorost – Kopecký, Musatov, Valský – Vopelka, Lušňák, M. Hlinka.Slovan mohol vyhrávať po prekvapivej strele od Patrika Bačíka  2. Minúte, gólman domácich sa ani nepohol, zachránila ho pravá tyčka. Jugra si prvú šancu vypracovala v presilovej hre, Konstantin po prihrávke spoza brány trafil pripraveného Brusta. Otvoriť skóre mohol Radek Smoleňák, puk dostal ideálne od Taffea, žiaľ pre nás našiel len výstroj Šaryčenkova. Výhodu presilovky mali aj hráči Slovana, no rovnako ako Jugra ju využiť nedokázali.Aj druhá tretina sa odohrávala v podobnom duchu ako úvodná. V 25. minúte vychytal Brust Sokolova, ktorý pohrozil vo vlastnom oslabení. O chvíľu neskôr sa snažil po našej chybe o zakončenie Medvedev, opäť bol pozorný Brust. Najväčšiu príležitosť mal Jeglič, ktorého do nej poslal výborne Nedorost, slovinský útočník usmernil puk len do brankára. Kulik následne strieľal z vrcholu kruhu, no našťastie trafil vedľa. Domáci sa napokon tešili v poslednej minúte, keď sa v Brustovej sieti zatrepotal puk z hokejky Majorova. Hokejistom Slovanu sa v tretej tretine podarilo rýchlo vyrovnať, presadil sa aktívny Nedorost. Obrať mohli dokonať belasí v presilovke za faul na Lušňáka, no zahrali ju zle. Hneď po nej prišiel trest, keď domáci dostali za Brusta so šťastím aj druhýkrát, do štatistík sa zapísal Ľudučin. Slovan potom vrhol sily do útoku, no Jugra sa mohla oprieť o gólmana Šaryčenkova. Náš tlak zabrzdil faul Nováka tri minúty pred koncom. V poslednej minúte sa previnili nedovoleným zákrokom aj domáci, Slovan to skúšal v hre šesť na štyri, v poslednej sekunde síce dostal puk do brány, no rozhodcovia ho pre hru vysokou hokejkou neuznali.  Miloš Říha: Prvú tretinu bol aktívnejší domáci, v druhej tretine sme hru zlepšili a vyrovnali. Ďalšie minúty sme bol lepšíi, mali šance, no neskórovali. Po chybách sme inkasovali goly. V závere sme si vytvorili tlak, nastrelili sme tyčku, dosiahli gól, ten však nebol uznaný. S jedným vstreleným gólom však nemôžeme premýšľať o víťazstve. Musíme dať do hry ďaleko viac, asi je to stále málo.