Slovanisti zabojujú s oklieštenou zostavou

Bez zranených a chorých odletela výprava Slovana dnes popoludní do hlavného mesta Bieloruska.

K zraneným hráčom, ktorých je od začiatku sezóny niekoľko, pribudli v aktuálnej domácej sérii ďalší hokejisti, ktorých zmohla viróza. Belasí tak dnes odcestovali do Minska len s troma päťkami, vírusové ochorenie trápi aj trénerský tím.„S takoutou maródkou som sa v kariére ešte nestretol, valí sa to na nás od úvodu ročníka. Ja osobne som sa po polroku vystrábil zo zranenia, bol hladný po hokeji, odohralsom však len jeden zápas a opäť dohral kvôli teplotám. Stále nie som v poriadku,  rovnako ako aj ďalší v kabíne, ktorých viróza chytila, no sme na tom z chorých ešte najlepšie. Zdravých je málo, preto cestujeme na trojzápasový výjazd, na ktorom sa nevzdáme a dáme zo seba všetko,“ povedal Michal Sersen, ktorý bol naposledy na tripe v Moskve rámci play off vo februári.Na situácii nepridáva ani fakt, že všetci traja súperi sú zo západnej konferencie a hrať sa bude o dôležité body pri boji o play off. „Všetky tri mužstvá sú doma veľmi silné, no našou úlohou je posnažiť sa čo najviac o body aj na ich ľade. S troma útokmi, ktoré tu aktuálne máme nezostáva nič iné iba hrať absolútne jednoducho a hlavne disciplinovane,“ dokončil Michal Sersen. V Minsku pristálo lietadlo s výpravou Slovana po 90 minútovom lete o 17:30 h miestneho času. Hráči mali v hoteli Victoria na programe už len večeru a po ňom spánok na izbách. Duel s Dinamom Minsk je na programe zajtra o 17:30 h (SEČ).