Logo

Správy

SlovanPositive

Slovanisti v akcii aj počas repre prestávky

0 0

V reprezentačnom výbere Craiga Ramsayho na domácom turnaji sa napokon predstavia štyria hráči HC SLOVAN Bratislava.

$article->fk_main_image->title

Do nominácie na Kaufland Cup 2019, ktorá môže mať značnú výpovednú hodnotu vo vzťahu k Majstrovstvám sveta, sa dostali obranca Michal Sersen a útočníci Adam Liška, Matúš Sukeľ a Patrik Lamper. Piaty nominovaný - obranca Mario Grman - sa v poslednej chvíli musel ospravedlniť, keďže si stále doliečuje zranenie v hornej časti tela.

Najskúsenejším nielen z tejto štvorice, ale z celého kádra, je náš kapitán Michal Sersen, ktorý doteraz nastúpil v najcennejšom drese na 112 zápasov a skóroval 9x. Naopak, úplným nováčikom je Adam Liška.

Na domácom turnaji sa v zápasoch proti Bielorusku (štvrtok 7. februára o 18:00 h) a Rusku B (sobota 9. februára o 16:00 h) predstavia aj viacerí ďalší hráči, ktorí v istej fáze svojej kariéry hrali za Slovan: Konrád, Čajkovský, Štajnoch, Rosandič, Hudáček, Kytnár a Puliš.

Asistentom hlavného trénera bude Róbert Petrovický, kondičným trénerom Róbert Bereš, v úlohe fyzioterapeuta bude pôsobiť Vladimír Čavojec.

Po dvojdňovom volne sa vo štvrtok zídu na tréningu aj všetci ostatní hráči Slovana. Tréner Országh už nemôže vo zvyšných šiestich zápasoch sezóny rátať so službami A. Meszároša a T. Hrnku, ktorí absolvovali operačné zákroky. Otázny je stav Ch. Raua, ktorý má zlomeninu prsta na ruke ešte z tripu v Jaroslavli a najnovšie tiež ďalšieho kanadského beka E. Gélinasa, ktorý dohral so zranením ruky posledný domáci víťazný zápas proti Rige.

Belasí sa chcú čo najlepšie pripraviť na záverečné zápasy sezóny. Hneď po prestávke (pondelok 11. februára o 18:30 h) sa prvý raz a zároveň naposledy predstaví v Bratislave najlepší celok súťaže CSKA Moskva (prvý "domáci" zápas s týmto gigantom musel Slovan odohrať vo Viedni). Domácou rozlúčkou so sezónou bude duel proti bieloruskému Dinamu Minsk v stredu 13. februára o 18:30 h. Bezprostredne po tomto zápase Slovan odcestuje na záverečný trip, na ktorom odohrá v rozpätí 8 dní štyri zápasy v troch krajinách (Rusko, Lotyšsko a Fínsko).

Slovan vstupuje do poslednej fázy sezóny s jednoznačným cieľom pokúsiť sa zvíťaziť v čo najväčšom počte zvyšných zápasov a v prípade ich zaváhania ešte ponaháňať Minsk a Amur. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem