Slovanisti najbližšie v piatok v Detve

Program najvyššej hokejovej súťaže – Tipos Extraligy – pokračuje pre HC SLOVAN v piatok o 18:00 h na ľade Detvy.

Oba tímy v tejto sezóne stihli odohrať vzájomné stretnutie. V Bratislave to bol posledný zápas pred vynútenou karanténou belasých a prekvapujúco ho zvládli lepšie hostia z Detvy, ktorí po prestrelke 6:7 zobrali všetky tri body.Detva aj v ďalších stretnutiach pokračovala v dobrých výkonoch. Aktuálne majú zverenci Ernesta Bokroša po desiatich odohratých zápasoch na konte slušných 16 bodov a patrí im v priebežnej tabuľke šiesta pozícia.V novom ročníku sa na výsledkoch tímu zatiaľ dobrou hrou podieľajú legionári. V desiatich dueloch si trinásť kanadských bodov pripísal Jonathan Charbonneau, v rovnakej porcií zápasov má osem bodov na konte ďalší zámorský hokejista Trevor Cox. Z obrancov je zase so 4 bodmi a najlepším River Rymsha. Takmer 93% úspšnosti zákrokov svieti v štatistikách americkému gólmanovi Tomasovi Shollovi.Úvod sezóny vyšiel výborne aj Rastislavovi Gašparovi, ten v Detve získal 10 bodov, dnes už strieľa góly v drese nového zamestnávateľa HC SLOVAN. Preto bude piatkový duel na ľade svojho bývalého klubu pre nášho hráča špecifikým. Dieru po jeho odchode vyplnilo vedenie Detvy Graysonom Downingom.Zo slovenských hokejistov dokáže súperove obrany zamestnať Ján Sýkora, v prebiehajúcom ročníku získal zatiaľ 6 bodov. Rovnaký bodový zisk má útočník Peter Valent.V obrana Detvy môže tréner Ernest Bokroš využívať niekoľko skúsených extraligových hráčov, ku ktorým patria nitrianski rodáci Karol Korim, Matúš Rais či Frederik Fekiač.