Slovan zvládol domáci duel s Liptovským Mikulášom

HC SLOVAN Bratislava si v domácom prostredí poradil s Liptovským Mikulášom po výsledku 6:2.

HC SLOVAN Bratislava - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)Góly: 12. Zigo (Valach), 14. Kundrík (Lee, Bortňák), 26. Gašpar (Štajnoch), 27. Kundrík (Petráš, Maier), 37. Zigo (Kytnár, Gašpar), 49. Zigo (Urbánek, Sersen) – 30. Nemec (Huna, Kurali), 44. Kalousek (Haluška). Rozhodovali: Kalina, Valach - Janiga, Kacej, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Maier - Bača 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákovHC SLOVAN Bratislava: Parks – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Maier, Jasenec – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Harris, O\'Donnell – Zigo, Urbánek, Ožvald – Petráš, Bortňák, Kundrík
Liptovský Mikuláš: Kozel – Nemec, Kurali, Valtola, Petran, Mezovský, Pavúk, Droppa, Rusina – Štrauch, Oško, Huna – Hamráček, Lištiak, Surový – Duran, Uhrík, Bača – Haluška, Matoušek, KalousekSlovan začal lepšie, mal viac z hry, ale potom jeho hráči dvakrát zohrievali trestnú lavicu a hostia sa vďaka tomu dostali do prvých príležitostí. Bránku domácich hájil v extralige po prvý raz Tyler Parks a Slovanu pomohol prekonať ťažké chvíle v oslabení. Po prvej polovici úvodného dejstva sa už Slovan gólovo presadil, úspešní boli Zigo a Kundrik. "Belasí" mohli vyhrávať aj väčším rozdielom, Liptákov však podržal brankár Kozel.V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, ale Harris v prvej gólovej šanci zlyhal. Potom sa však presadil Gašpar a hneď po ňom opäť Kundrík. Liptáci v polovici zápasu znížili zásluhou Hunu, ale bodku za druhým dejstvom dal svojím druhým gólom Zigo.V tretej tretine zavŕšil Zigo hetrik, ale ešte predtým sa presadil hosťujúci Kalousek. Chvíľa útočníka Slovana prišla v 49. minúte, keď šikovne tečoval strelu Urbánka. Liptáci mohli znížiť pri šanci Lištiaka, ale Slovan zachránil výborný Parks. Slovan sa tešil aj v 57. minúte po zásahu Kytnára, ale gól po skúmaní videorozhodcom neplatil. Záver zápasu ešte spestrila šarvátka, keď Bača zbytočne atakoval brankára Parksa, čo nenechal bez povšimnutia Maier.