Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Slovan získal na post brankára Vladislava Habala

0 0

Kontrakt odchovanca hokeja v Karlových Varoch znie na jeden rok do 30. apríla 2020.

$article->fk_main_image->title

Český gólman sa do Bratislavy sťahuje po troch dobrých ročníkoch, ktoré strávil v HC Košice. Na východe Slovenska sa prezentoval spoľahlivými výkonmi, o čom svedčia aj jeho vysoké percentá úspešnosti zákrokov, v ktorých sa vždy dostal nad hranicu 92%. 

Vedenie belasých po dohode s Vladislavom Habalom pracuje aj naďalej na získaní druhého brankára, s ktorým by tvoril vyrovnanú a kvalitnú brankársku dvojicu pre nový ročník. 

“Brankár Habal pôsobil posledné tri roky v kvalitnom tíme Košíc, kde odchytal priemerne viac ako 40 zápasov za sezónu. Dokázal sa vysporiadať s tlakom náročného prostredia a mal výborné osobné štatistiky. Jeho výhodou tiež je, že chytá v opačnom garde, ako väčšina brankárov. Poznám ho ako pracovitého chalana, ktorý sa na pôsobenie v Slovane veľmi teší a verím, že bude mať dobrú sezónu,” povedal hlavný tréner Roman Stantien.  

Dvadsaťosemročný hokejista, ktorý stojí v bráne pre gólmanov s netradičným opačným garde si v mladom veku vyskúšal aj najvyššiu českú súťaž v rodných Karlových Varoch, kde zasiahol do hry celkom v troch sezónach. V konkurencii si však Habal isté miesto nevybojoval a pre zápasovú prax vypomáhal aj v tímoch druhej najvyššej českej súťaže. 

V juniorskom veku zbieral tiež 182cm vysoký a 85kg vážiaci brankár skúsenosti v ruskej mládežníckej MHL, ktorého účastníkom bolo práve jeho rodné mesto. 

HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom mužstve Vladimíra Habala a praje mu úspešnú sezónu.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem