Logo

Správy

Najbližší zápas

Streda o 18:30
vs
HC SLOVAN Bratislava
DVTK Miskolc
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Slovan získal na post brankára Vladislava Habala

0 0

Kontrakt odchovanca hokeja v Karlových Varoch znie na jeden rok do 30. apríla 2020.

$article->fk_main_image->title

Český gólman sa do Bratislavy sťahuje po troch dobrých ročníkoch, ktoré strávil v HC Košice. Na východe Slovenska sa prezentoval spoľahlivými výkonmi, o čom svedčia aj jeho vysoké percentá úspešnosti zákrokov, v ktorých sa vždy dostal nad hranicu 92%. 

Vedenie belasých po dohode s Vladislavom Habalom pracuje aj naďalej na získaní druhého brankára, s ktorým by tvoril vyrovnanú a kvalitnú brankársku dvojicu pre nový ročník. 

“Brankár Habal pôsobil posledné tri roky v kvalitnom tíme Košíc, kde odchytal priemerne viac ako 40 zápasov za sezónu. Dokázal sa vysporiadať s tlakom náročného prostredia a mal výborné osobné štatistiky. Jeho výhodou tiež je, že chytá v opačnom garde, ako väčšina brankárov. Poznám ho ako pracovitého chalana, ktorý sa na pôsobenie v Slovane veľmi teší a verím, že bude mať dobrú sezónu,” povedal hlavný tréner Roman Stantien.  

Dvadsaťosemročný hokejista, ktorý stojí v bráne pre gólmanov s netradičným opačným garde si v mladom veku vyskúšal aj najvyššiu českú súťaž v rodných Karlových Varoch, kde zasiahol do hry celkom v troch sezónach. V konkurencii si však Habal isté miesto nevybojoval a pre zápasovú prax vypomáhal aj v tímoch druhej najvyššej českej súťaže. 

V juniorskom veku zbieral tiež 182cm vysoký a 85kg vážiaci brankár skúsenosti v ruskej mládežníckej MHL, ktorého účastníkom bolo práve jeho rodné mesto. 

HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom mužstve Vladimíra Habala a praje mu úspešnú sezónu.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 29 35
2. Zigo Tomáš 29 31
3. Puliš Radovan 28 21
4. Meszároš Andrej 29 19
5. Štajnoch Martin 25 14
6. Matoušek Tomáš 29 13
7. Bačík Patrik 29 11
8. Šedivý Eduard 29 11
9. Bondra Radovan 28 10
10. Viedenský Marek 15 10

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem