Slovan získal fínskeho beka T. Taimiho

HC SLOVAN Bratislava pokračuje v skladaní kádra na ročník KHL 2017/18.

Na ročnej zmluve sa manažment nášho klubu dohodol s fínskym bekom Tommim Taimim. Dvadsaťšesťročný hokejista tak bude aj v novej sezóne pokračovať v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige, doteraz pôsobil v exotickej Číne, kde obliekal dres Kunlun Redstar Peking.Šikovný právák začal s hokejom v rodnom Pori, v najznámejšom tíme z jeho mesta Ässäte odohral okrem mládežníckych kategórii aj tri sezóny v najvyššej fínskej súťaže a v zbierke má z ročníka 2012/13 aj majstrovský titul.Ofenzívne ladený obranca sa po zisku najvyššieho počzu asiste 24 bodov v Liige rozhodol pre prvé zahraničné angažmán, v KHL posilnil na samom východe Ruska hrajúci Amur Chabarovsk.Náročné podmienky na rieke Amur spojené s obrovskými časovými posunmi a cestovaním zvládol Taimi na beka slušne, keď v 35 zápasoch zaznamenal 13 bodov. Ďalšie dva ročníky nastupoval v HIFK Helsinki, kde sa opäť prezentoval skvelou hrou a navyše sa s 25 asistenciami sa v sezóne 15/16 stal najlepšie prihrávajúcim obrancom. Jeho posledným pôsobiskom bola opäť nadnárodná KHL, rok odohral v exotickej Číne za Kunlun Redstar. Tommiho Taimiho vítame v mužstve, v Bratislave mu prajeme rýchlu aklimatizáciu a výborný pre neho v poradí tretí rok v KHL!